Počas leta pre vás mestská časť Staré Mesto v Bratislave pripravila desiatky koncertov, divadelných predstavení, tanečných vystúpení či premietaní. Pondelky budú patriť filmu, utorky literatúre, stredy divadlu a štvrtky ako aj víkendy hudbe. Festival odštartoval už v piatok 27.  júna Jazzovou loďou Petra Lipu…

utorok, 1. júla 2014 sa začína pravidelný Literárny klub u Zichyho, ktorý pripravuje mestská časť Staré Mesto v spolupráci s Kolomanom K. Bagalom a jeho vydavateľstvom.

Literárny klub bude spájať kvalitnú slovenskú literatúru s hudbou. Už zajtra sa na nádvorí Zichyho paláca predstavia legendárny spisovateľ a legendárny hudobník – Dušan Mitana s hudobným hosťom Mariánom Vargom. Vstup na podujatie, ktoré moderuje Peter Michalík, je voľný. Začína sa o 19.00. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie uskutoční v Hudobnom salóniku na II. poschodí Zichyho paláca.

Stredy budú patriť divadlu:

V stredu, 2. júla 2014 sa na nádvorí Zichyho paláca predstaví Bridgin drama s predstavením Kukucheers. Začína sa o 20.30hod.
Po úspechu inscenácie Tajovský Ruulezz!, ktorá bola adaptáciou Tajovského Ženského zákona, prichádza jediné anglické divadlo v Bratislave s novým kúskom.

Kukucheers je anglickou verziou Rysavej jalovice od Martina Kukučína a divadlo ňou pokračuje v línii humorných adaptácií slovenskej klasiky. Počas letných mesiacov sa v rámci podujatia Divadlo na nádvorí predstavia aj divadlá GUnaGU, Art.istí, Štúdio L + S či Divadlo Colorato.

Divadlo vystrieda vo štvrtok 3. júla – Hudba na nádvorí. Tento týždeň sa môžu návštevníci tešiť na jazzové vystúpenie dvojice Ľudmila ŠtefánikováMatúš Jakabčic.

Koncert sa začína o 20.30 na nádvorí Zichyho paláca, lístky si zakúpite za 5 €. Hudbu si môžete počas leta vychutnať aj na Hviezdoslavovom námestí v altánku.

V stredu, 2. júla sa tu o 17.00 predstaví dánsky Big Band – Balleskollens Brass Band zo Silkeborgu. Súčasťou Staromestského letného festivalu budú aj pravidelné Staromestské letné tančiarne na letnej terase Hotela Carlton na Hviezdoslavovom námestí, pričom prvá sa uskutoční 8. júla o 18.00. Vstup na podujatie je voľný. Milovníkov umenia poteší medzinárodné podujatie Socha a objekt.

Srdečne vás pozývame! Viac o podujatiach sa dočítate >> TU

Zdroj: Miestny úrad MČ Bratislava – Staré Mesto

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu