Okružná jazda na Deň detí v novej električke 1. júna - obr.1
zdroj: DPB

Dopravný podnik Bratislava organizuje v rámci Dňa detí 1. júna 2015 špeciálnu okružnú jazdu novou obojsmernou električkou.

Tak ako každý rok, aj tento rok sa Dopravný podnik Bratislava rozhodol potešiť tých najmenších a prevezie ratolesti novou električkou. Kým po minulé roky šlo o historické vozidlá, tohto roku v súvislosti s modernizáciou vozidlového parku, si deti budú môcť vyskúšať komfortnú nízkopodlažnú obojsmernú električku Škoda 30T s moderným vizuálom.

Dopravný podnik Bratislava pripravil pre deti aj darčeky a špeciálne prekvapenie, ktoré ich nepochybne rozveselí. Aj sprievodkyňa Alžbeta Marmulová bude mať pripravené originálne cestovné lístky.

Okružná jazda na Deň detí v novej električke 1. júna - obr.2
zdroj: DPB

Všetky deti do 15 rokov budú môcť v rámci Dňa detí cestovať novými električkami zadarmo. Upozorňujeme však cestujúcu verejnosť, že táto výnimka sa vzťahuje výlučne počas dňa 1.6.2015 od prvého ranného odchodu nových električiek až po posledný večerný odchod. Pre ostatných cestujúcich platí Prepravný poriadok a Tarifa MHD v Bratislave, takže si musia zakúpiť riadne platný cestovný lístok.

Na Deň detí vyjde do premávky už 8 nových električiek. Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR ako príslušný štátny orgán vydalo 26. mája 2015 rozhodnutie o schválení nových typov dráhových vozidiel – obojsmerná a jednosmerná nízkopodlažná električka typu ŠKODA 30T a ŠKODA 29T na prevádzku na električkových dráhach s rozchodom 1000 mm v Slovenskej republike.

Výrobca vozidiel – spoločnosť Škoda Transportation, a.s. ktorá v súčinnosti s DPB, a.s. zabezpečovala proces homologizácie, splnila všetky náležitosti pre proces schvaľovania nových typov električiek.

V stredu 27. mája 2015 nadobudli obe rozhodnutia právoplatnosť, takže po vydaní technických preukazov Ministerstvom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR budú všetky nové električky postupne nasadzované na jednotlivé radiály.

Nové vozidlá budú premávať na linkách č. 3/8 a č. 4.

Trasa okružnej jazdy novou električkou:

Nám. Ľ. Štúra – Most SNP – Nábr. arm. gen. L. Svobodu – Tunel – Obchodná ulica – Radlinského – Vazovova – Špitálska – Nám. SNP – Tunel – Nábr. arm. gen. L. Svobodu – Most SNP – Jesenského

Dopravný podnik Bratislava verí, že nové električky nepotešia len tých najmenších, ale prinesú komfortné cestovanie na európskej úrovni všetkým cestujúcim.

Cestovné poriadky:

po kliknutí na obrázok sa zväčší:

 

[message_box title=““ color=“grey“]
Modernizácia vozidlového parku z Eurofondov sa podarila po prvýkrát vďaka uvoľneniu prostriedkov z Operačného programu Doprava, čím sa výrazne skvalitní MHD v Bratislave.

Štruktúra financovania projektu (jednosmerné a obojsmerné električky):

Spolufinancovanie z Kohézneho fondu 80,75%
Spolufinancovanie zo štátneho rozpočtu 14,25%
Spolufinancovanie z rozpočtu mesta 5%

Celkové výdavky projektu: 115 350 000 EUR (vrátane DPH)
Čiastka financovaná z kohézneho fondu a štátneho rozpočtu: 109 582 500 EUR (bez DPH)
Dodávateľom električiek je Škoda Transportation, a. s. Česká Republika.

Jednosmerné električky

Základné technické parametre električiek 29 T: Dĺžka električky: 32,5 m, Nízkopodlažnosť: 87 %, Rozchod: 1000 mm, Max. prevádzková rýchlosť: 65 km/h, Obsaditeľnosť: 241 (z toho sediacich cestujúcich 69)

Obojsmerné električky

Základné technické parametre električiek 30 T: obojsmerná, dĺžka električky: 32,5 m, nízkopodlažnosť: 89 %, rozchod: 1000 mm, max. prevádzková rýchlosť: 65 km/h, obsaditeľnosť: 242 (z toho sediacich cestujúcich: 52)  [/message_box]

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu