Ondrej Macko ako novinár pracuje už od roku 1990. Šéfredaktorom PC REVUE bol od roku 2005. Zaoberal sa najmä mobilnou komunikáciou, multimédiami, video recenziami a video reportážami. A bude v tom pokračovať. Štartuje svoj nový portál touchIT.sk.

Ondrej Macko štartuje svoj vlastný projekt TouchIT.sk a po rokoch odchádza z PC REVUE, zdroj facebook - obr.1
Ondrej Macko hľadí do budúcnosti

 

Už od 1. marca naplno odštartuje nový portál touchIT.sk, ktorý sa bude venovať technológiám a mobilnej komunikácii. Sprostredkuje testy, recenzie, novinky a pomôže vám dotknúť sa IT sveta.

Je to nový projekt dlhoročného novinára a šéfredaktora špecializovaného časopisu PC REVUE a portálu ITnews.sk, ktorý po rokoch odchádza. Ondrej Macko sa často objavuje aj v televízii, ako expert na digitálne technológie.

„Hlavný dôvod prečo som si touchIT založil bol, že po 20 rokoch už som cítil potrebu skúsiť radikálne niečo iné. Kedy inokedy, ak nie teraz?!“, povedal pre masmedialne.info Ondrej Macko, zakladateľ a šéfredaktor magazínu TouchIT.

touchIT chce byť novou generáciou IT magazínu na Slovensku. Bude sledovať a analyzovať súčasné trendy v recenziách a detailných testoch. Plánuje tiež prinášať i denné spravodajstvo zo sveta IT, chce tak pokrývať všetky oblasti od SW a HW testov až po detailné analýzy a rozbor IT oblasti.

„Pravda tiež je, že dnešné informácie sú hlavne o rýchlosti, čo sa v prípade papiera nedá dodržať a v oblasti IT je rýchlosť ešte dôležitejšia. Rovnako som v papieri videl trendy postupného prechodu čitateľov na online podobu, ale papier má podľa mňa stále svoje miesto“, doplnil Ondrej Macko.

„Projekt touchIT.sk je symbiózou viacerých aktivít. Pôjde aj o stretnutie s nadšencami IT na povedzme výstave, bude to o online a o videu, ale ako som povedal, papier považujem za dôležitý, preto je cieľom aj tlačená verzia“, dodal na záver pán Macko.

touchIT bude sledovať dianie na poli mobilných zariadení, aplikácií pre smartfóny a tablety a takisto dianie v oblasti bezpečnosti a vášho súkromia. Video recenzie a reportáže bude prinášať Ondrej Macko naďalej aj na svojom YouTube kanáli > TU

Marián Luha

Tu si môžete pozrieť prvé video testy od Ondreja Macka už pre jeho vlastný projekt TouchIT:

Dron Parrot Bebop aj so SkyControllerom v teste

 

 Crash test Dell Latitude 12 Rugged Extreme

 

Nový portál TouchIT.sk ešte len štartuje a už predbehol doslova o niekoľko svetelných rokov layout dizajn webovej stránky ITnews.sk. Pozrite sa:

Ondrej Macko štartuje svoj vlastný projekt TouchIT.sk a po rokoch odchádza z PC REVUE - obr.2
touchIT.sk
REKLAMAadv.:

1 komentár

  1. Vážení- obraciam sa na Vás s otázkami na problematiku technologie 4K.Som síce elektrotechnik ale maturujúci pred 40 rokmi, v súčasnosti sa touto Tv technikou nezaoberám a nestíham sledovať vývoj v tomto smere, zarazila ma otázka predavača -prečo si chcem kupovať Tv prijimač s technologiou 4K keď v súčasnosti v tomto rozlíšení vysiela len málo aj to zahraničných Tv staníc ?? Ako sa prejaví na kvalite prenos bežného Tv signálu na TV prijimači s technologiou 4K ?? Nie je v súčasnosti ešte postačujúci a zároveň lacnejší TV prijimač s Full HD? Pretože dokiaľ sa u nás bude vysielať v rozlíšení 4K prejdú roky a Tv prijimače prídu s niečím novým? Bude možné na Full HD prijimačoch sledovať obraz v rozlíšení 4K, alebo len za pomoci akéhosi „se top boxu“?? Čosi som zachytil v niektorom Tv programe o nových technologiách. Za odpovede vopred ďakujem -Jaroslav Coch BB.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu