Ondrej Podstupka (foto: Petit Press)

Ondrej Podstupka doplnil od marca tím zástupcov šéfredaktorky SME, bude zodpovedať za digitálny magazínový obsah. Okrem tejto zmeny v redakcii, dochádza i k zmene na poste šéfeditora webu, ktorý bude po novom zastávať Tomáš Czwitkovics, Michal Trško bude rozvíjať regionálne weby vydavateľstva Petit Press. Informáciu o zmenách prinieslo vydavateľstvo na svojom redakčnom blogu.

Ondrej Podstupka doplní tím zástupcov šéfredaktorky SME Beaty Balogovej, ktorými sú Tomáš Prokopčák, Svetlana Kolesárová a Jakub Filo.

„Ondrej Podstupka vyštudoval Európske štúdiá na Fakulte sociálnych a ekonomických vied UK. K písaniu ho prvýkrát pustili v ekonomickej redakcii TASR. Odtiaľ prešiel do ekonomického oddelenia SME a neskôr pôsobil ako editor pre sme.sk. Dva roky pôsobil ako webový editor ekonomického časopisu Trend. Do SME sa vrátil v roku 2013, pôsobil ako vedúci online magazínov na SME,“ uviedla redakcia na svojom blogu. 

“Popri spravodajstve, v ktorom je SME tradične silné, chceme posilňovať aj digitálny magazínový obsah, ktorý je pridanou hodnotou pre nášho čitateľa,” povedala šéfredaktorka Beata Balogová a dodala “Ondrej Podstupka je pre mňa zárukou že budeme hľadať nové formáty a témy ktoré budú dávať ďalší dôvod pre čitateľov vracať sa k nám a venovať nám svoj čas.”

“Magazínové tituly SME už dnes vyrábajú obsah, ktorý by kvalitou aj množstvom zodpovedal samostatnému titulu. Na webe SME si potrebujú nájsť stabilný priestor, v ktorom čitatelia vždy nájdu témy presahujúce ruch denného spravodajstva. Či už hľadajú rozvážnejšie a hlbšie informácie, alebo oddychovejšie čítanie,“ povedal Ondrej Podstupka.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu