Počas víkendu 12 až 13. decembra redakcia online denníka Postoj pilne pracovala na prvom tlačenom vydaní. Bude zasielané adresným mailingom na adresu prispievateľov, ako poďakovanie za ich podporu. 

„Tento víkend sme dokončili práce na špeciálnom vydaní denníka Postoj. Špeciálne je svojím obsahom, ale najmä tým, že pôjde o jeho mimoriadne tlačené vydanie. Je to malý darček pre všetkých, ktorí nás tento rok podporili a umožnili tak existenciu konzervatívneho denníka,“ uviedla redakcia online denníka Postoj.

Pve tlacene vydanie Postoj- december 2015
Titulka prvého tlačeného vydania (zdroj: Postoj)

„Vo farebnom vydaní nájdete veľký rozhovor s biskupom Milanom Šášikom, ktorý dostal neľahkú úlohu – spravovať diecézu na Ukrajine. V čísle je viacero ďalších reportáží, napríklad o tom, ako fungujú bratislavské zariadenia pre bezdomovcov Depaul Slovensko, hodnotenie trendov, ktoré hýbu svetom a Slovenskom, doteraz nepublikovanú reportáž o pozadí príchodu irackých utečencov na Slovensko či pohľad na to, ako redakcia Postoja prežila tento turbulentný rok,“ uviedla redakcia Postoj.

V elektronickom mailingu zároveň svojich podporovateľov redakcia Postoja vyzýva na ďalšiu priazeň „vašou podporou  prispejete k tomu, aby tu Postoj bol aj počas budúceho roka, “ uvádza.

O Postoji

Po niekoľkých mesiacoch od avizovaného štartu sa v polovici septembra úspešne podaril redakcii Postoy.sk rebranding na nový konzervatívny denník Postoj.sk.

Pribudli nové témy témy, ako sú politika a kultúra, naďalej však ostali i kresťanské témy. Na svoj reštart využili nástroj crowdfunding, teda tzv. davové financovanie.

Šéfredaktorom nového konzervatívneho online denníka Postoj sa stal František Múčka, ktorý pracoval vo viacerých médiách, napríklad v denníku SME, týždenníku Trend a v časopise .týždeň.

Postoj.sk obsahuje rubriky, ako sú Komentáre a názory, Spravodajstvo, Politika, Spoločnosť, Kultúra, Svet kresťanstva, či Blog.

„Mesačné náklady Postoja sú v súčasnosti na úrovni približne 12-tisíc eur, ide najmä o platy pre šesť ľudí full-time a štyroch ľudí part-time, honoráre pre viac ako desiatku externých prispievateľov, nájomné, agentúrny servis a ďalšie náklady,“ uviedol v liste čitateľom František Múčka, šéfredaktor Postoj.sk. Čítaj viac

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu