Od januára 2016 začal opäť fungovať bulvárny online denník Bleskově.cz. Konkurenciou sú preň Blesk.cz, Ahaonline.cz vydavateľstva Czech News Center, ale i úspešná novinka portál Expres.cz vydavateľstva Mafra.

Bulvárny web Bleskově.cz od roku 2004 prevádzkovala spoločnosť Centrum Holdings, ktorá je dnes už súčasťou vydavateľstva Economia. Doménu Bleskově.cz už v roku 2015 kúpila skupina Scandal Media Group, vlastník vydavateľstva Scandalist a následne urobila relaunch projektu.

Obsah webu Bleskově.cz sa zameria na pokrytie spoločenských a politických tém s bulvárnym nádychom. Zahŕňa rubriky, ako Správy, Politika, Celebrity, Krimi, Šport, Štýl a Auto.

Redakciu tvoria internisti Marek Kuřina, Jitka Slavíková, René Kekely a Štefan Šperka, externí redaktori, ale i stylista Filip Vaněk, známy rybár Jakub Vágner a Pavel Boček.

„Projekt Bleskově.cz s jedenásťročnou tradíciou zapadá do nášho portfólia on-line vydavateľských aktivít. V posledných rokoch sme investovali významné prostriedky do spustenia a propagácie niekoľkých volnočasových titulov, z nich najúspešnejší je spoločensko-politický portál inStory.cz s neustále rastúcou návštevnosťou, aktuálne s viac ako 170 tisíc RU a bulvárno spoločenský VIPstory.cz. Scandalist nedávno uviedol na trh aj ďalší obľúbený spoločenský on-line magazín Staronline.cz, ktorý cieli na mladšie cieľové skupiny so záujmom o šoubiznis. Teraz rozširujeme náš záber o titul Bleskově.cz, ktorý má za sebou bohatú históriu,“ hovorí spolumajiteľ skupiny Vítek Koldinský.

„Veľký potenciál vidíme v budúcej tzv. Brand Extention značky Bleskově.cz,“ dodal spolumajiteľ Karel Vágner.

Na projekte participuje aj slovenský novinár Štefan Šperka.

„Spolu s Karlom Vágnerom a Vítkom Koldinským sme v marci minulého roka založili bulvárny portál so zameraním na šoubiznis VIPstory aj na Slovensku. Keďže náš projekt sa na slovenskom trhu medzi bulvárnymi portálmi etabloval veľmi dobre, rozšírili sme spoluprácu aj v Českej republike. Bleskově.cz vnímam ako veľkú výzvu. Zároveň vo všetkých aktivitách Scandal Media Group vidím obrovský potenciál, čo už dokázali svojimi on-line projektami, ktoré majú vo svojom portfóliu. Aj preto som sa rozhodol prijať ponuku starať sa o obsahovú časť obnoveného bulvárneho denníka Bleskově.cz,“ povedal Štefan Šperka o svojom pôsobení v Bleskově.cz.

Bulvárny redaktor Štefan Šperka v minulosti pracoval ako vedúci oddelenia šoubizu v denníku Nový Čas a neskôr aj v denníku Plus Jeden Deň. Odkiaľ odišiel a založil si nový portál VIPstory.sk v spolupráci s českými podnikateľmi Karolom Vágnerom a Vítkom Koldinským. V septembri 2015 uviedli pre Slovenský trh ich webový projekt inStory.sk, ktorý prináša spoločensko-politické témy.

O Scandal Media Group

Scandal Media Group vlastní Karel Vágner a Vítek Koldinský, ktorí disponujú širokým portfóliom aktivít vrátane ATL agentúry S!360, PR agentúry Fruit Factory, digitálnej nákupnej agentúry Programmatic Media, mediálneho poradenstva, celebrít a PR managmentu pod značkou SCANDAL! a softvérová spoločnosť RedButton Technologies.

Karel Vágner predtým pôsobil aj vo vydavateľstvách Ringier a Vltava-Labe-Press.

Vítek Koldinský zas v dcérskej spoločnosti Economie (predtým Centrum Holdings) DALTEN Media, ktorá prevádzkuje web RealityMix.cz.

K činnostiam Scandal Media Group patria aj vydavateľské aktivity spoločnosti Scandalist a e-commerce projekt BonAffaire. Súčasťou ich portfólia sú aj podiely v spoločnosti DALTEN Media a najväčšej stredoeurópskej fotobanke Profimedia.

Spoločnosť Story Publishing prevádzkuje v českej republike aj weby VIPstory.cz, InStory.cz, POPstory.cz, SPORTstory.cz, KRIMIstory.cz, MOTOstory.cz, Ho-meStory.cz a HobbyStory.cz, na Slovensku INstory.sk a VIPstory.sk.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu