repro foto: RTVS

Operátori Slovak Telekom a Orange odmietli televízii RTVS spustiť SMS hlasovanie, keďže v reklamnej upútavke na novú show použila Jozefa Tisa. Informáciu priniesol portál Ženy v meste.

“Vzhľadom na možnosť hlasovania za ľubovoľnú osobu, ktorú pravidlá súťaže pred ich zmenou umožňovali, sme žiadali upraviť štatút SMS hlasovania do podoby, ktorý by vylúčil hlasovanie o právoplatne odsúdených vojnových zločincoch,” uviedol pre portál Ženy v meste Andrej Gargulák, šéf korporátnej komunikácie Telekomu. Spoločnosť Orange mala k hlasovaniu rovnaký postoj.

Podľa portálu Ženy v meste stanovisko oboch operátorov poznalo vedenie RTVS už pred tlačovou konferenciou, ktorá sa konala 31. októbra a na ktorej RTVS nakoniec oznámila zmenu v pravidlách a vylúčenie kontroverznej nominácie.

RTVS tak nie len po vlne kritiky verejnosti, ale i kritiky zo strany operátorov nakoniec nemala inú možnosť ako nomináciu Jozefa Tisa zastaviť.

Generálny riaditeľ RTVS k situácii zaujal laxný prístup. „Po diskusii, ktorá sa rozpútala okolo jednej konkrétnej upútavky, sme nadobudli presvedčenie, že začalo dochádzať k odklonu od podstaty projektu, ktorým je slobodná diskusia o celej našej histórii a aj o kontroverzných osobách s ňou spojených. Nastavili sme preto pravidlá ešte pred spustením samotného hlasovania, aby sa už počas nominačnej fázy predišlo akýmkoľvek nezrovnalostiam a nedorozumeniam,“ uviedol 31. októbra generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník s tým, že hoci Jozef Tiso nebude súčasťou hlasovania, neznamená to, že RTVS nebude naďalej podporovať vyváženú, slobodnú a polemickú diskusiu aj o období prvého Slovenského štátu a jej predstaviteľoch.

„Naďalej platí to, čo sme avizovali, že chceme priniesť odbornú a racionálnu debatu o našej histórii do hlavného vysielacieho času,“ doplnil Jaroslav Rezník.

Pozrite si kontroverznú upútavku s Jozefom Tisom, ktorou RTVS vo svojom vysielaní nepochopiteľne promovala uvedenie súťaže Najväčší Slovák:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu