Po sérii útokov na radových Izraelčanov sa na internete objavil inštruktážny animovaný film, ktorých Palestínčanov vyzýva na ďalšie útoky a „sionistov“ varuje pred ďalšími útokmi v podobe „angry cars“, ktoré ich dostanú do hrobu. Informoval o tom izraelský spravodajský server Ynetnews.

Animovaný klip sa ocitol na internete po provokatívnych karikatúrach, ktorými Palestínčania na sociálnych médiách reagovali na utorkový útok na synagógu v Jeruzaleme, kde prišli o život štyria židia. Zraneniam, ktoré utrpel pri útoku, v noci nadnes podľahol aj jeden policajt.

 

Pieseň je naspievaná v hebrejčine s veľmi silným arabským prízvukom a objavila sa aj na serveri YouTube. Jej slová vyzývajú sionistov – mužov i ženy, aby sa mali na pozore a ušli pred autom, lebo „práve ich a len ich“ môže zabiť. Apeluje tiež, aby boli opatrní, lebo „auto sa môže objaviť kedykoľvek a odkiaľkoľvek“ a poslať ich do hrobu. „Bežte o život. Vy ste to takto chceli, sami ste za to zodpovední,“ spieva sa v piesni.

Podľa tohto scenára svoj útok spáchal 22. októbra len 21-ročný Palestínčan, ktorý autom vrazil do skupiny ľudí čakajúcich v Jeruzaleme na električku. Na mieste zomrelo trojmesačné dieťa, ktoré bolo americkým občanom. Neskôr zraneniam podľahla 22-ročná turistka z Ekvádoru. Zranených bolo sedem ľudí. Dom páchateľa útoku, ktorého polícia zastrelila pri pokuse o útek, dali izraelské úrady zrovnať so zemou.

[message_box title=“Vyhlásenie“ color=“red“]masmedialne.info sa dištancuje a nesúhlasí s akýmikoľvek podobami a prejavmi násilia.[/message_box]

Zdroj: TASR

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu