Patent značky BMWi na elektrickom bicykli. Inovatívne kyvné rameno s pohonnou jednotkou sa začína vyrábať v továrni na elektrické bicykle HNF Heisenberg.

BMWi predstavuje vizionárske koncepcie vozidiel, progresívny dizajn, ako aj novú interpretáciu prémiovej kvality v znamení udržateľného rozvoja. V rámci skupiny BMW Group okrem toho modelový rad BMWi plní aj funkciu inkubátora inovácií, ktoré presahujú sféru už dobre známych vozidiel BMW i3 a BMW i8.

Patent na kyvné rameno s pohonnou jednotkou, ktoré sa v súčasnosti začína vyrábať v továrni na elektrické bicykle HNF, sa dostáva do sériovej výroby po vývoji v spolupráci s výskumnou a technologickou divíziou spoločnosti BMW, pričom svoj pôvod má v prvej fáze trhového prieskumu a prvotných koncepcií radu BMWi.

Pri značke BMWi uplatňuje BMW Group holistický prístup: BMWi mení ľudské vnímanie individuálnej mobility prostredníctvom na mieru navrhnutých konceptov vozidiel, silného dôrazu na udržateľnosť naprieč celým hodnotovým reťazcom a celej palety doplnkových služieb.

Keďže pre patent v súčasnosti neexistuje priame využitie, pretože modelový rad BMWi sa zameriava na dvojstopé elektrické vozidlá, bol konečne uvoľnený pre externé použitie.

Jeho praktické využitie môžete vidieť na elektrickom bicykli „Heisenberg XF1“, na ktorom sa nachádza malé logo „Concept by BMW i“ vyjadrujúce prestížny pôvod tohto inovatívneho funkčného princípu.

Patent BMWi na princíp kyvného ramena s pohonnou jednotkou po prvý raz umožňuje integrovanie stredového motora, prevodov a hnacieho remeňa do inovatívneho modulu odpruženia, vďaka čomu nie je potrebný konvenčený napínač remeňa reťaze.

Po prvý raz je tak možné dosiahnuť kombináciu zadného odpruženia a trvácnej a bezúdržbovéj hnacej jednotky s karbónovým remeňom na celoodpružených elektrických bicykloch s vynikajúcimi výsledkami v oblasti pohonu a ovládateľnosti.

 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu