„Kúpila investičná skupina PENTA Investments podiel vo vydavateľstve Petit Press, ktoré vlastní aj denník SME a aké budú Vaše ďalšie kroky vo vedení vydavateľstva?“, opýtali sme sa vo štvrtok ráno generálneho riaditeľa Petit Press Alexeja Fulmeka a aj Martina Danka, hovorcu a PR manažéra spoločnosti Penta Investments. Prečítajte si ich stanoviská.

„Penta ešte stále nie je akcionárom Petit Pressu, rokovania stále prebiehajú a ťažko predikovať ich záver. Penta zatiaľ vyhlásila, že ak podiel kúpi, je pripravená ustúpiť do minority.“, povedal pre masmedialne.info Alexej Fulmek, CEO Petit Press.

„My ešte takúto informáciu nemáme. To, či došlo, alebo nedošlo k uplatneniu predkupného práva zo strany PSIS, bude komunikovať spoločnosť RBVG a podľa mojich informácií by tak mali urobiť asi zajtra (10.10.). Aký bude mať eventuálna akcionárska zmena dopad na smerovanie vydavateľstva, sme sa snažili naznačiť vo včerajšom stanovisku, t.j. SITA je pripravená pôsobiť aj v minoritnej pozícii, resp. ponechať tak, ako je to dnes zástupcom-nominantom PSIS kontrolu nad riadením vydavateľstva“, uviedol pre masmedialne.info Martin Danko, hovorca Penty.

„Médiá nikdy nebudú hrýzť ruku, ktorá ich kŕmi, nikdy teda neboli a nebudú strážcom demokracie. Nič na tom nezmení, ani vstup Penty do vydavateľstva Petit Press, domnievam sa“, podotkol Marián Luha, šéfredaktor masmedialne.info.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu