Po tom čo skupina Penta Investments získala na Českom trhu vydavateľstvo Vltava-Labe-Press, kúpila ďalšie vydavateľstvo. Túto informáciu priniesol v stredu 21. októbra stručne Denník N na svojom webe v sekcii „Minúta po minúte“.

Denník N dnes na svojom webe publikoval správu v znení: „14:06 Penta získala ďalšie vydavateľstvo, český Tablet Media. Spoločnosť vydáva napríklad spravodajský týždenník Dotyk. (čtk)“

Zistil som, že spoločnosť ANGAUR v ktorej je Martin Danko členom dozornej rady od 7. septembra 2015, sa od pondelka 19. októbra stala vlastníkom vydavateľstva Tablet Media, a.s..

Jediným akcionárom spoločnosti ANGAUR, podľa českého obchodného registra, bola od vzniku finančná skupina Penta Investments, t.j. od 1. marca 2013 až do 22. septembra 2015, kedy sa ním stala spoločnosť Tvali Investments, ktorá sídli na Cypre na rovnakej adrese ako Penta Investments: Limassol, Agias Fylaxeos & Polygnostou, 212, C&I CENTER. Viac informácií.

Martin Danko je bývalý hovorca skupiny Penta Investments na Slovensku, ktorý sa po vstupe skupiny na mediálny trh sa stal členom dozornej rady vydavateľstva skupiny – News and Media Holding a stará sa o rozvoj mediálnych aktivít. V skupine Penta Investments ale pôsobí i ďalej, ako jej manažér pre externú komunikáciu pre Českú republiku.

Oslovil som Pentu Investments, či sa chce k transakcii vyjadriť.

Martin Danko, Penta Investments
Martin Danko, Penta Investments (zdroj: Penta)

Aktualizované: „Vyjadríme sa na začiatku novembra, keď očakávame ukončenie transakcie prevzatia Vltava-Labe-Press, zatiaľ to nebudeme bližšie komentovať, “ povedal na margo akvizície Martin Danko zo spoločnosti Penta Investments pre Masmedialne.info.

O prevzatí vydavateľstva Vltava-Labe-Press finančnou skupinou Penta sme už písali. Investičná skupina Penta 12. augusta 2015 podpísala kúpno-predajnú zmluvu s nemeckým koncernom Verlagsgruppe Passau, na základe ktorej získava 100% akcií emitovaných spoločnosťou Vltava-Labe-Press, a.s. Tá vydáva najvýznamnejšie tlačené regionálne médium v Českej republike – Deníky VLP a prevádzkuje tlačiarne Novotisk. Viac informácií.

Vydavateľstvo Tablet Media sa špecializuje na digitálne publikovanie a vydáva svoje časopisy výlučne pre tablety s operačným systémom iOS a Android. V januári 2013 ho založili Michal Klíma a Eva Hanáková.

Vydáva spoločensko-publicistický týždenník Dotyk, týždenník o ekonomike a obchode Dotyk Byznys, mesačník o histórii súčasných kráľovských rodov Dotyk Royal a mesačník o architektúre, bývaní a o dizajne Dotyk Bydlení. Magazíny sú distribuované digitálnymi kanálmi grátis.

Mediálny zásah vydavateľstva Tablet Media na českom trhu je podľa môjho názoru marginálny, kúpu vnímam skôr ako otázku prestíže, kedy súčasťou mediálneho portfólia finančnej skupiny sa stanú aj „nové médiá“.

Michal Klíma, zakladatel Tablet Media
Michal Klíma, Tablet Media (zdroj: TM)

Aktualizované: „Spoločnosť Tablet Media bola v roku 2013 prvým z nových projektov na českom mediálnom trhu a stala sa priekopníkom v tabletovom vydávaní. Podarilo sa vybudovať značku, ktorá má silné postavenie na trhu, a časopis, ktorý u čitateľov víťazí svojim kvalitným obsahom. Teraz je Tablet Media prvým z nových mediálnych projektov (startupov), ktorý vznikol v posledných rokoch, ktorému sa podarilo získať stabilného finančného partnera, “ komentoval transakciu vydavateľ Michal Klíma.

„Penta získava vysoko kvalitný redakčný a vydavateľský tím vedený riaditeľkou redakcií a šéfredaktorkou Evou Hanákovou. Ďakujem všetkým, ktorí pre Tablet Media pracovali a pracujú, aj tým, ktorí nám fandili a ktorí nás podporovali, “ dodal Michal Klíma.

Michal Klíma je mediálnym manažérom a novinárom. Po roku 1990 riadil české vydavateľstvá Lidové noviny, a. s. a Economia, a.s. a slovenské vydavateľstvo Spoločnosť 7 plus. Potom si v roku 2013 založili s Evou Hanákovou vydavateľstvo Tablet Media, a. s.

O Tablet Media

„Tablet Media je prvým vydavateľstvom v Českej republike, ktoré sa zameriava na vydávanie časopisov prostredníctvom tabletov. V januári 2013 ho založili Michal Klíma a Eva Hanáková. V máji 2013 začal vychádzať publicistický týždenník DOTYK, ktorý sa tak stal prvým čisto tabletovým týždenníkom v Európe a najčítanejšou tabletovou publikáciou v ČR. Dotyk získal rad medzinárodných i domácich ocenení: už v roku 2014 bol vyhlásený Najlepším tabletovým časopisom v Európe (cena Svetovej asociácie novín a vydavateľov správ WAN-IFRA), získal cenu Časopis roka 2013 Únie vydavateľov, prvé miesto v súťaži Mobilná aplikácia roka (Tuesday Business network) v kategórii Najlepšia tabletová aplikácia roka 2014. Spoločnosť Tablet Media a jej bývalý majiteľ Michal Klíma sa umiestnili v kategórii Inovácia v ankete Český Goodwill 2014. Vydavateľstvo Tablet Media sa tiež stalo vizionárom roka 2014 za čisto tabletový týždenník Dotyk a inovatívny prínos v oblasti médií (cenu udeľuje Združenie CzechInno, ktoré oceňuje inovatívne počiny v českom podnikaní s významným spoločenským, technologickým či ekonomickým prínosom). Od novembra 2014 vydáva Tablet Media lifestylové tabletové mesačníky Dotyk STYL ROYAL a Dotyk STYL BÝDLENÍ, od decembra 2014 týždenník Dotyk BYZNYS, “ uviedlo vydavateľstvo.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu