Ilustračná foto: Freepik

Vydavateľstva Vltava Labe Media, ktoré vlastní skupina Penta, získalo 70%-ný podiel v spoločnosti Regionální televize CZ, ktorá prevádzkuje v Čechách celoplošný televízny program.

„Našou víziou je, aby sa vydavateľstvo VLTAVA LABE MEDIA stalo partnerom číslo jedna pre každého, kto hľadá regionálne informácie alebo chce komunikovať a informovať v regiónoch. Aj z tohto dôvodu rozširujeme našu ponuku a vstupujeme do regionálnych televízií. Regionálna televízia logicky zapadá do nášho portfólia. Teším sa na spoluprácu a verím, že toto spojenie pomôže rozvoju aj nášho videoobsahu, “ povedal Michal Klíma, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ vydavateľstva VLTAVA LABE MEDIA.

Spoločnosť Regionální televize CZ je na trhu už päť rokov a prináša divákom správy z českých a moravsko-sliezskych regiónov.

Televízia prináša témy, ako sú politika, ekonomika, šport, či kultúra. Ide o jedinú celoplošnú regionálnu televíziu v ČR. Vysiela na všetkých platformách, ako sú satelit, DVB-T, je v káblových sieťach a IPTV. Je súčasťou peoplemetrových meraní ATO.

Získanie obchodného podielu ešte musí odsúhlasiť česká Rada pre rozhlasové a televízne vysielanie. Následne plánuje vydavateľstvo Vltava Labe Media spustiť spoluprácu s regionálnymi televíziami nielen po obsahovej, ale i po obchodnej stránke.

Doterajšia majiteľka spoločnosti Eva Stejskalová, ktorá zatiaľ ostáva v spoločnosti v pozícii CEO, vidí v spojení s vydavateľstvom veľký potenciál pre ďalší rozvoj televízie.

„Vstup strategického partnera je pre nás, po piatich rokoch existencie na mediálnom trhu, ďalším významným krokom k rozvoju spoločnosti. Spojenie s regionálnymi novinami Deník je vzhľadom k charakteru nášho projektu podporujúceho české regióny logické a posilní nielen samotnú televíziu, ale aj našich obchodných partnerov, “ povedala Stejskalová.

Vltava Labe Media vydáva (regionální) Deník, ktorý sa radí medzi najväčšie nebulvárne denníky v Českej republike.

Vydavateľstvo dosahuje v Čechách trhový podiel 16,5% a od novembra 2015 ho vlastní finančná skupina Penta Investments.

Do printového portfólia Vltava Labe Media patria tiež lifestylové tituly Story, Glanc, Gurmet, National Geografic, Dům & Zahrada, Kondice, Kreativ Praktická žena, tradičné týždenníky Květy, Vlasta, Překvapení a Magazín Šíp, televízne magazíny TV magazín, TV star, TV mini, TV expres a Křížovkářský TV magazín.

Do online portfólia patrí denik.cz, dotyk.cz, dumazahrada.cz, estranky.cz, igurmet.cz, kafe.cz, kondice.cz, kreativ.cz, national-geographic.cz, prekvapení, kafe.cz, story.cz, šíp.denik.cz, Vlasta.kafe.cz, automix.cz a cars.cz a od roku 2015 (akvizíciou vydavateľstva Tablet Media) tiež tabletové magazíny Dotyk, Dotyk Byznys, Dotyk Styl Royal a Dotyk, ktoré koncom roka 2016 začlenili pod online magazín Dotyk.cz.

Skupina Penta Investments vlastní v mediálnej sfére okrem vydavateľstva Vltava Labe Media (vzniklo zlúčením Astrosat Media, Vltava-Labe-Press, Tablet Media), na Slovensku vydavateľstvo News and Media Holding (vzniklo zlúčením vydavateľstiev Centrum Holdings, Trend Holding a Spoločnosti 7 PLUS), ďalej spoločnosť NARKS-INFOSERVIS, majoritný podiel vo vydavateľstve Orbis In a prostredníctvom spoločnosti NAMAV kontroluje aj 45%-ný podiel v spoločnosti Petit Press, ktorá prevádzkuje najčítanejší spravodajský portál SME.sk. Spolu s vydavateľstvom Ringier Axel Springer Slovakia skupina vlastní 40%-ný podiel v spoločnosti United Classifieds.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu