Finančná skupina Penta Investments opäť žaluje spoločnosť N Press, ktorá vydáva Denník N.

Denník N v piatok 2. októbra na svojom webe upozornil na dve nové žaloby, ktoré voči vydavateľstvu N Press podala finančná skupina Penta.

Celkovo Penta podala už štyri žaloby, nepáčili sa jej komentáre Konštantína Čikovského o jej aktivitách v zdravotníctve a teraz pribudli ďalšie dve nové žaloby za článok, v ktorom Denník N upozorňoval na žaloby, ktoré Penta podala na konkurenčný denník Hospodárske noviny.

Tentoraz sa jej nepáči článok Denníka N redaktorky Moniky Tódovej zo dňa 16. júna 2015 pod názvom Penta žaluje Hospodárske noviny. Daniš: Gorily v oblekoch ma nebudú buzerovať v ktorom opisuje žalobu Penty na denník Hospodárske noviny za komentáre autorov Daga Daniša a politológa Martina Kuglu.

Obaja písali vo svojich komentároch o nákupe vrtuľníkov Black Hawk pre slovenskú armádu a s týmto obchodom spájali Pentu, Dag Daniš v komentári pod názvom  Ako súdruh Glváč potešil Američanov. A Pentu a politológ Martin Kugla v komentári pod názvom Ako zlikvidovať vlastnú armádu.

„Neexistuje ani len indícia, že by Penta mohla na takýchto službách participovať,“ tvrdí Penta v žalobe. „Spoločnosť Aero nemá a nikdy nemala uzatvorenú žiadnu zmluvu, z ktorej by vyplývalo, že by komplexné servisné práce mala vrtuľníkom Black Hawk poskytovať, “ uviedol Denník N stanovisko Penty.

Už vo štvrtok 1. októbra šéfredaktor Denníka N Matúš Kostolný na stránkach novín avizoval ďalšie žaloby od Penty, keď povedal, „Penta sa Denníku N vyhráža viacerými žalobami.“

„Skupina Penta stále viac dokazuje, že nie je pripravená vlastniť médiá – s ohľadom na rozsah ich podnikateľských aktivít a kontaktov s politikmi im ide viac o zakrývanie pravdy než jej odhaľovanie,“ dodal riaditeľ vydavateľstva N Press Lukáš Fila.

Aktualizované:

„Platí naše predchádzajúce vyjadrenie k tejto téme, žaloby chápeme ‎ako poslednú možnosť domáhať sa nášho práva, keďže predchádzajúce žiadosti o opravu vydavateľstvo zamietlo, “ povedal pre masmedialne.info Gabriel Tóth, PR špecialista spoločnosti Penta Investments.

Prečítajte si tiež > Šéf Penty Jaroslav Haščák podal žalobu voči denníku Konzervatívny výber

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu