Ako sme  písali 6. augusta investičná skupina Penta kúpila v Čechách vydavateľstvo Vltava-Labe-Press. V stredu 12. augusta túto informáciu oficiálne Penta potvrdila.

Investičná skupina Penta v stredu 12. augusta podpísala kúpno-predajnú zmluvu s nemeckým koncernom Verlagsgruppe Passau, na základe ktorej získava 100% akcií emitovaných spoločnosťou Vltava-Labe-Press, a.s. Tá vydáva najvýznamnejšie tlačené regionálne médium v Českej republike – Deníky VLP a prevádzkuje tlačiarne Novotisk.

Súčasťou akvizície je tiež 51% podiel v spoločnosti Astrosat Média, s.r.o., ktorú reprezentujú napríklad časopisy Květy, Vlasta, Story, TV magazín a National Geographic Česko, ďalej 70% podiel v spoločnosti Česká distribuční, a.s., minoritný, 35% podiel, v PNS, a.s. a tiež 30% podiel v spoločnosti AdActive, s.r.o.

„Deníky a ostatné aktíva VLP sú pre nás zaujímavou a dlhodobou investičnou príležitosťou, obzvlášť pre obchodné synergie s našimi firmami, ktoré sú orientované na koncového zákazníka. Samotnému vydavateľstvu chceme zaistiť finančnú stabilitu a rozvoj, ktorý bude v súlade so súčasnými modernými trendmi. Jasnou prioritou je tiež ďalšie posilňovanie významu Deníkov VLP v regiónoch,“ hovorí Zdeněk Kubát, investičný riaditeľ v Penta Investments.

„Verlagsgruppe Passau vybudovala v Českej republike v posledných dvoch dekádach jednu z najvýznamnejších mediálnych spoločností. Rozhodnutie predať ju sme prijali zo strategických dôvodov. Táto transakcia nám totiž umožní viac sa sústrediť na nemecký trh, kde chceme pokračovať v ďalšom raste. Radi by sme poďakovali manažmentu a zamestnancom v Českej republike za skutočne mimoriadnu a úspešnú spoluprácu v priebehu 24 rokov. Sme presvedčení, že nový vlastník podporí úspešný rozvoj spoločnosti,“ hovorí Simone Tucci-Diekmann, generálna riaditeľka a akcionárka Verlagsgruppe Passau, zodpovedná za aktivity spoločnosti v Nemecku a v Českej republike.

Transakcia medzi spoločnosťami Penta Investments a Verlagsgruppe Passau nadobudne účinnosť po súhlase českého Úradu na ochranu hospodárskej súťaže.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu