Skupina Penta dospela k cenovej dohode s nemeckým spoluvlastníkom vydavateľstva Petit Press ohľadom kúpy jeho polovičného podielu vo vydavateľskom dome. Informáciu dnes priniesol český internetový server motejlek.com.

Petit Press je okrem iného vydavateľom denníka SME. Podľa českého servera sú teraz na rade zvyšní spoluvlastníci vydavateľstva Peter Vajda a Václav Foglar (Prvá slovenská investičná skupina), ktorí majú predkupné právo na podiel vlastnený nemeckou spoločnosťou Rheinisch-Bergische Verlagsgesellschaft.

„Nevidíme dôvody komentovať vyjadrenia servera motejlek.com. My mu žiadne informácie neposkytujeme,“ reagoval hovorca skupiny Penta Martin Danko pre TASR. „Nebudeme sa k žiadnym mediálnym transakciám vyjadrovať. Budeme komentovať len transakcie a obchody, ktoré považujeme za dokončené, tak ako to robíme aj v iných prípadoch,“ doplnil.

O tom, že Penta rokuje o vstupe do Petit Pressu, informoval motejlek.com minulý týždeň. Generálny riaditeľ vydavateľstva Alexej Fulmek informáciu nepotvrdil ani nevyvrátil. V prípade, že sa Nemci rozhodnú svoj podiel predať, predpokladá, že si Vajda s Foglarom uplatnia predkupné právo.

Pre Pentu, ktorá chce najnovšie svoje podnikateľské aktivity nasmerovať aj do mediálnej sféry, by kúpa podielu v Petit Presse nebola prvou akvizíciou na slovenskom mediálnom trhu. Začiatkom septembra oznámila vstup do vydavateľstva Trend Holding (vydavateľ ekonomického týždenníka Trend) a Spoločnosti 7 Plus (vydavateľ denníka Plus jeden deň a týždenníka Plus 7 dní).

[message_box title=““ color=“red“]

Doplnené 20:32 hod. o vyjadrenie predsedu predstavenstva Petit press – pána Alexeja Fulmeka:

„Ja môžem len zopakovať moje stanovisko, že 50% akcionár Petit Pressu, Prvá slovenská investičná spoločnosť má predkupné právo na akcie a verím, že si ho uplatní. A nemôžem potvrdiť, že RBVG uzatvorilo predbežne dohodu s Pentou.“

Odoslané z iPhone

Alexej Fulmek, CEO
Petit Press, a.s.

[/message_box]

Prečítajte si aj článok – Investičná skupina Penta vstúpila na mediálny trh na Slovensku > TU

Vydavateľský dom Petit Press, a. s. vydáva viac ako 30 regionálnych a centrálnych titulov s týždenným predaným nákladom vyše 632 tisíc výtlačkov. Do jeho portfólia patria denníky SME, Új Szó, Korzár, týždenníky Vasárnap, TV Svet, regionálne týždenníky MY, sieť bezplatných novín ECHO, mesačníky Lišiak, Doma v záhrade, Magazín zdravia a Natankuj auto.

Petit Press je taktiež prevádzkovateľom najnavštevovanejšieho spravodajského servera na Slovensku – www.sme.sk, ktorý má dva milióny unikátnych návštevníkov mesačne.

Na získavaní a spracovávaní informácií, výrobe novín a online spravodajstva, zabezpečovaní internetových, inzertných, obchodných a distribučných služieb, ekonomickej agende a ďalších činnostiach sa podieľa viac ako 600 zamestnancov.

Profil firmy dokresľuje aj skutočnosť, že jednotlivé redakcie sú umiestnené v mestách a mestečkách na celom území Slovenska. Periodiká vydavateľstva predstavujú širokú škálu digitálnych médií, denníkov, týždenníkov a časopisov.

Penta Investments je stredoeurópska investičná skupina, ktorá bola založená v roku 1994. Pôsobí hlavne v zdravotníctve, finančných službách, výrobe, maloobchode a v realitnom developmente. Spravuje jediný fond svojich partnerov, akcionárov spoločnosti. Jej portfóliové spoločnosti zamestnávajú viac ako tridsať tisíc ľudí  a v roku 2013 dosiahla hodnota aktív skupiny 6,5 miliardy eur. Penta pôsobí vo viac ako desiatich krajinách Európy a má svoje zastúpenie v Prahe, Bratislave, Varšave a Mníchove.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu