koláž: MWD, foto: Perex

Konštantín Čikovský, zástupca šéfredaktora denníka N povedal, že strana Smer chce od finančnej skupiny Penta „aby im zaplatila 8 miliónov eur, ktoré minuli dotáciami Pravdy.“

„Penta si už ale posledné roky svoje užila s médiami a nechce byť za toho idiota, čo na konci dňa zatiahne každý mediálny žúr. Tak ich už od leta aspoň naťahujú,“ povedal Tino Čikovský.

O záujme Penty o denník Pravda informoval portál Mediálne.sk, ktorý tvrdí že „záujem vlastníka zbaviť sa stratového média potvrdilo pre portál viacero nezávislých zdrojov“ (pozn.: Mediálne.sk vlastní skupina Penta).

„Nechceme sa v tejto fáze vyjadrovať k žiadnym konkrétnym akvizíciám, nie je zvykom, aby sme komentovali možné vstupy do firiem predtým, ako ich považujeme za dohodnuté,“ povedal pre Mediálne.sk Martin Danko z finančnej skupiny Penta Investments.

„Všeobecne viem potvrdiť, že ďalšiu konsolidáciu trhu, vrátane akvizícií, považujeme na slovenskom mediálnom trhu za nevyhnutnú. Tvrdili sme to už pred viac ako dvomi rokmi, keď sme do médií vstupovali,“ doplnil Danko.

Vydavateľstvo Perex, ktoré je predmetom záujmu Penty vlastní prostredníctvom českej spoločnosti Florena, a.s. Karol Biermann (brat filmového producenta Rudolfa Biermanna). Jeho podnikateľské aktivity sú v kuloároch spájané s finančnou skupinou J&T.

Portfólio vydavateľstva tvorí nielen denník Pravda, ale i  značku bývalých inzertných novín Avízo (2 roky už nevychádzajú) a weby Pravda.sk, Avizo.sk, Varecha.sk, Pivnička.sk a Birdz.sk.

Skupina Penta vlastní médiá na Slovensku prostredníctvom spoločnosti News and Media Holding a NAMAV (45% podiel v Petit Press) a v Čechách prostredníctvom spoločnosti ANGAUR vydavateľstvo Vltava Labe Media.

Aktivity Penty v mediálnej sfére sú spájané s čínskou investičnou skupinou CEFC, ktorá spolupracuje i s finančnou skupinou J&T, a pre ktorú údajne nakupujú médiá, keďže poznajú náš región.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu