Finančná skupina Penta sa rozhodla reagovať žalobou pre nepravdivé skutkové tvrdenia, ktoré vo svojom komentári uvádza novinár Konštantín Čikovský z denníka N.

Čikovský napísal komentár pod názvom „Prečo sa Pente oplatí vlastniť malú zdravotnú poisťovňu“  v ktorom uvádza podľa Penty nepravdivé skutočnosti súvisiace s kúpou druhej polovice poisťovne Dôvera, ktorú má v rukách Penta. Komentár vyšiel už 26. mája 2015 na webe denníka N.

„Žalobu podali naši právni zástupcovia potom, čo boli neúspešne vyčerpané ostatné prostriedky, ktoré umožňuje tlačový zákon,“ povedal pre masmedialne.info Martin Danko, manažér externých vzťahov spoločnosti Penta Investments.

Penta Investments vlastní viacero médií na Slovensku a len nedávno došlo k úspešnému zavŕšeniu transakcie kúpy vydavateľstva Vltava-Labe-Press v Českej republike > pozri 

„Interpretácie typu, že je neobvyklé aby vydavateľ žaloval vydavateľa sú podľa mňa scestné. Penta k žalobám nepristúpila ako vydavateľ, ale ako podnikateľský subjekt, o aktivitách ktorého denník N opakovane nepravdivo a zavadzajúcim spôsobom informoval, “ dodal pre masmedialne.info Martin Danko.

Konštantín Čikovský začínal, ako aktívny žurnalista v roku 1995 v Roľníckych novinách.
Následne pôsobil v denníku SME, odkiaľ odišiel na protest pred vstupom finančnej skupiny Penta do vydavateľstva denníka SME.

Čikovský predtým pôsobil aj v týždenníku Trend, ktorý v súčasnosti tiež už vlastní finančná skupina Penta.

Pokúšal som sa skontaktovať s Čikovským, no neúspešne, keďže momentálne je na dovolenke. Jeho prípadnú reakciu, alebo redakcie denníka N doplním do správy.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu