Peter Bárdy (repro foto: Ringier Axel Springer SK/Aktuality Plus)

Spravodajský portál Aktuality.sk, z portfólia vydavateľstva Ringier Axel Springer SK denne navštívi milión čitateľov, i napriek tomu čelí ekonomickej kríze.

„Hoci nás číta rekordný počet čitateľov, narážame na problém ekonomický. Už dnes cítime masívny výpadok reklamy, ktorá je naším strategickým zdrojom príjmov. Predpokladáme, že v nasledujúcich mesiacoch bude reklamy ešte menej. To znamená, že stratíme príjmy, ktorými financujeme chod redakcie,“ uviedol Peter Bárdy, šéfredaktor Aktuality.sk.

Už v septembri 2018 spustila redakcia Aktuality.sk systém dobrovoľnej podpory Aktuality Plus, ktorej cieľom bolo robiť aj kvalitnú investigatívnu žurnalistiku a pokračovať v práci zavraždeného novinára Jána Kuciaka. Teraz čitateľov žiada šéfredaktor Peter Bárdy o podporu opäť.

„Roky potvrdzujeme politickú nestrannosť a redakčnú nezávislosť. Tá je základom žurnalistiky, ktorú robíme. Nestoja za nami oligarchovia ani toxické spoločnosti. Je veľmi pravdepodobné, že na kríze budú chcieť zarobiť špekulanti. Že vznikne prostredie pre rozmach korupcie a zločinu. Tak ako v minulosti, aj dnes sme pripravení túto špinu odkrývať. Sme na strane spravodlivosti. Hovoríme v mene tých, ktorých by chceli umlčať,“ uviedol Peter Bárdy.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu