Pred 2,5 rokmi vznikol na YouTube nevšedný vlog pod názvom BeWise, ktorého cieľom je nielen zaujať ale i vzdelávať. Peter Búran, je jedným so spoluzakladateľov, je študentom genetiky na Univerzite Komenského v Bratislave.

Komu je vlog určený?

Videá sú určené pre širokú verejnosť. Snažím sa ich robiť tak, aby ich pochopil a zaujali aj niekoho, kto sa v problematike neorientuje. Zároveň však chcem obohatiť aj ľudí, ktorí nejaký vedomostný background z biológie majú. Čiže prakticky hocikto, kto má záujem o vedu 🙂

Čo je tvojim cieľom?

Mojich cieľov je viac. Ten prvý je ukázať, že veci, ktoré sa v škole môžu zdať nudné sú v skutočnosti zaujímavé. Druhým cieľom je stále poukazovať na kritické myslenie, ktorého je bohužiaľ podľa mňa čoraz menej v spoločnosti. Jednoducho ak nás veda kritickým myslením dostala k smartfónom, evidentne to funguje a mali by sme to praktizovať aj v bežnom živote. A tretí cieľ je čisté sebecké vlastné potešenie. Je to pre mňa relax – veda aj grafika ma baví a je to zároveň super spôsob ako sa zdokonalovať v oboch smeroch.

Ako dlho v priemere vznikajú tvoje animované videá?

Jedno video trvá približne mesiac s tým, že naň nemám čas každý deň. Zháňanie materiálov, štúdium témy, písanie scenáru je asi 50% práce a druhá polovica je tvorba samotného videa (ktoré je so starým PC obrovské utrpenie niekedy 🙂).

Peter Búran z BeWise vytvoril animovaný spot aj pre náš portál. Pozrite si ho:

MediaWatch.Dog

Ďakujeme. Veľmi si vážime, že nás čítate. Vďaka Vám môžeme vytvárať žurnalistiku v nezávislom médiu. Redakcia MEDIAHUB

Uverejnil používateľ mediawatch.dog Utorok 13. septembra 2016

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu