Peter Hollý (40) bol vymenovaný za nového finančného riaditeľa a stal sa tak nástupcom za Martina Mihálika, ktorý sa rozhodol z osobných dôvodov ukončiť svoje pôsobenie vo vydavateľstve po takmer 17-tich rokoch. Vo vydavateľstve ale zostane až do konca decembra z dôvodu zabezpečenia hladkého priebehu všetkých operácií súvisiacich s odovzdávaním jeho agendy.

„Som rád, že Peter prijal túto výzvu a teším sa na spoluprácu. Peter má za sebou naozaj bohaté skúsenosti v oblasti financií, ktoré získal v renomovaných auditorských spoločnostiach. Rád by som týmto poďakoval Martinovi za jeho profesionálny prínos a spoluprácu. Želám mu všetko najlepšie a ďakujem za mnohoročné pracovné nasadenie a úsilie, “ povedal Milan Dubec, CEO Ringier Axel Springer Slovakia a Azet.sk.

Peter Hollý, nový finančný riaditeľ Axel Springer Slovakia
Peter Hollý, nový finančný riaditeľ Axel Springer Slovakia

Peter Hollý má viac ako 10 rokov skúseností, ktoré získal vo viacerých auditorských spoločnostiach ako Ernst&Young, Deloitte a spoločnosť Arthur Andersen.

Do vydavateľstva prichádza zo spoločnosti Ernst&Young, kde zastával pozíciu Audit Senior Manager. Bol zapojený do finančných úloh významných slovenských a medzinárodných klientov naprieč rôznymi odvetviami, najmä však v oblasti mediálneho biznisu, IT a automobilový priemysel.

Ukončil Ekonomickú univerzitu v Bratislave so špecializáciou na zahraničný obchod. Absolvoval aj semester na Universidad de Granada v Španielsku.

Okrem iného je od roku 2001 členom Asociácie certifikovaných účtovných znalcov (ACCA) a od roku 2010 členom SKAU, Slovenská komora audítorov.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu