repre foto: denník N

V utorok 6. júla bolo v Pezinku na Špecializovanom trestnom súde pojednávanie vo veci falšovania zmeniek TV Markíza, obžalovaný je Kočnerov spoločník Štefan Agh. Po pojednávaní došlo ku šarvátke medzi Petrom Tóthom, ktorý vypovedal na súde v neprospech Agha a potvrdil falšovanie zmeniek TV Markíza, s redaktorom RTVS Petrom Žatkom. Peter Tóth pre Mediahub.sk zdôraznil, že on s redaktorom RTVS nemá žiaden konflikt, spor vyvolal Žatko, uviedol.

„Výpoveď Petra Tótha môže byť jedným z kľúčových dôkazov proti nemu. Ten dorazil na súd v krátkych nohaviciach a v tričku konšpiračného webu Infovojna a pred súdom obsiahlo hovoril o tom, že zmenky sú falošné a niektoré z nich podpísal aj Agh osobne,“ uviedol  denník N.

Peter Tóth prišiel na pojednávanie v tričku alternatívneho webu Infovojna.sk., upozornil na to denník N. „Môj vzťah k internetovému rádiu Infovojna je veľmi pozitívny, pretože ide o jeden z mála ostrovov slobodného vyjadrovania názorov na chúlostivé spoločenské témy. Infovojna nikdy neprekrútila moje vyjadrenia, nikdy neinformovala o mne tendenčne (aj keď dala priestor aj takým ľuďom, čo o mne šírili nezmysly) a aby som nebol len osobný, tak dodám, že tento portál dal priestor napríklad Zuzane a Petrovi Tománkovcom (pozn.: majiteľom resocializačného strediska Čistý deň), ktorým organizovaná zločinecká skupina politikov a novinárov zničila život a spoločenskú reputáciu. Aj preto si Infovojnu veľmi vážim,“ uviedol pre Mediahub.sk Peter Tóth.

Po pojednávaní došlo k roztržke medzi Tóthom a redaktorom RTVS:

„V prvom rade je potrebné pozrieť si dôkladne, analytickým okom záznam celého incidentu vyvolaného nejakým panáčikom s mikrofónom, ktorý sa na mňa neustále lepil a pritom ešte aj nepríjemne páchol. Keďže som cítil jeho telesné výpary, dokážete si predstaviť, ako neúmerne prekročil moju osobnú zónu,“ uviedol pre Mediahub.sk Peter Tóth.

„Na zázname je vidieť, že som vychádzal z budovy súdu a telefonoval som. S manželkou. Každý rozumný človek nechá druhého na pokoji, keď telefonuje. Navyše, ak ten, čo telefonuje, už v čase príchodu na súd dal jasne najavo, že s režimovými médiami nemá záujem komunikovať. Lenže ten páchnuci panáčik mi stále strkal pod nos mikrofón, čo by sa dalo považovať aj za pokus o odpočúvanie môjho rozhovoru s manželkou,“ doplnil Peter Tóth.

„To mi naozaj prekážalo, a preto som asi dvakrát skrútil mikrofón tak, aby v tom ten výtržník šíriace nevábny odór nemohol pokračovať. Potom dokonca začal narušovať moju osobnú integritu tým, že ma ťahal za plece a dožadoval sa nejakého nezmyselného ospravedlnenia. Očividne chcel vyprovokovať fyzický stret s cieľom urobiť z toho mediálny škandál, lenže taký hlúpy nie som, aby som sa chytil do primitívnych pascí zapáchajúcich jedincov,“ konštatoval Tóth.

„Nemám dôvod ospravedlňovať sa smradľavému drzáňovi. Naopak, na jeho konanie by si mal posvietiť jeho zamestnávateľ, prípadne by ho mala riešiť televízna rada. Už len preto, lebo nerešpektoval moje súkromie, keď som telefonoval a nejavil som najmenší záujem o konverzáciu s intelektuálne anemickými hlupákmi,“ doplnil pre Mediahub.sk Peter Tóth.

Redaktor RTVS Peter Žatko vysvetľuje pre denník N situáciu konfliktom z minulosti:

Oslovili sme Petra Žatka, na naše otázky nereagoval.

Aktualizované 8.7. o stanovisko RTVS:

 

Stanovisko RTVS k incidentu redaktora Petra Žatka s Petrom Tóthom

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu