Peter Tóth (repro foto: FB/Ďateľ.sk)

Peter Tóth sa aktuálne vyjadruje už len pre tzv. alternatívne médiá. Najprv bol hosťom relácie „Dopoludnie na Infovojne s Adrianom,“ v konšpiračnom internetovom rádiu InfoVojna a vzápätí sa objavil i vo vysielaní dezinformačného online rádia Slobodný vysielač v relácii InfoRovnováha, ktorú moderujú Miroslav Kantner a Peter Luknár.

Tóth v Slobodnom vysielači opísal svoj vzťah k médiám, vyjadril sa, že na Špecializovanom súde nebude svedčiť voči Kočnerovi osobne, ale prostredníctvom telemostu, opísal tiež informácie o žalobe na ochranu osobnosti, ktorú podal voči denníku N pre publikované informácie, a prezradil tiež že začal písať knihu o kauze Kočner.

Prečo komunikujete len cez alternatívne (pozn. konšpiračné) médiá?, opýtal sa Petra Tótha moderátor rádia. „Ak by som vychádzal z toho čo sa stalo v poslednom čase, resp. z toho aké ponuky prišli za posledných pár dní, tak sa mi ohlásila RTVS, s ponukou na nejaký rozhovor, čo som kategoricky odmietol na základe veľmi negatívnych skúseností, (v minulosti) som poskytol rozhovor pre RTVS do relácie Reportéri a oni z tohto vyrobili neskutočný paškvil a tak som sa jednoducho rozhodol, že s RTVS už nebudem komunikovať,“ reagoval Peter Tóth.

„Z ostatných médií sa mi v poslednom čase ozval pár krát Nový Čas, na to som tiež nereflektoval, pretože buď v minulosti moje vyjadrenie prekrútili, alebo ich vôbec neuverejnili, alebo ich uverejnili len v takej podobe, ako im to vyhovovalo, bez nejakého kontextu,“ doplnil Tóth.

„No a médiá, nazvem to ideologickej inkvizície, medzi ktoré radím denníky N, SME, Aktuality.sk a ďalšie, sa mi už prestali ozývať, pretože, keď som im odpisoval na ich otázky tak väčšinou konštatovali, že nedostali odpoveď a tie odpovede nedostali preto, lebo si neprečítali to čo si chceli prečítať,“ uviedol Tóth.

„Im nevyhovovali moje priamočiare vyjadrenia na adresu únikov z vyšetrovacieho spisu na adresu motívov týchto únikov (…) takže tieto médiá už so mnou ani nekomunikujú a mne to vôbec neprekáža. Oni si píšu čo chcú, s absolútnym vedomím, že klamú, prekrúcajú, manipulujú, robia to s jasným cieľom, takže tam ani nie je dôvod, aby sme nadväzovali nejakú komunikáciu,“ povedal Peter Tóth.

Peter Tóth sledoval novinárov práve z týchto médií na objednávku kontroverzného podnikateľa Mariána Kočnera. Šlo o novinára Aktuality.sk Jána Kuciaka, novinára denníka SME Adama Valčeka, Moniku Tódovú z denníka N, Mareka Vagoviča z portálu Aktuality.sk ale i šéfredaktora magazínu .týždeň Štefana Hríba.

Sledovanie investigatívnych novinárov, podľa zistení denníka N údajne priznal priamo Tóth vo svojej výpovedi na polícii, kde sa dostavil, ako svedok, činnosť ale nazýva paparazzovaním, nie sledovaním. Na denník N podal za zverejnené články Peter Tóth aj žalobu.

„Po prvom článku, ktorý bol uverejnený v denníku N som podal žalobu na Okresný súd Bratislava III, s tým že bola to žaloba na ochranu osobnosti, zároveň som žiadal aby súd vydal neodkladné opatrenie, aby zakázal denníku N písať o vražde v súvislosti s mojou osobou, príslušná sudkyňa ale rozhodla, že toto neodkladné opatrenie nevydá, to znamená že denník N si môže vypisovať ďalej čo sa mu zapáči a tým pádom celá tá žaloba na ochranu osobnosti nemá zmysel,“ povedal vo vysielaní rádia Peter Tóth.

„Mojou odpoveďou na všetky tieto podlosti slovenských médií bude pripravovaná kniha. Napíšem o tomto prípade, táto kniha bude obsahovať aj príbeh o tom, ako som musel odísť zo Slovenska, bude obsahovať informácie aj o paparazzovaní novinárov, aj o mojom vzťahu s Mariánom Kočnerom a bude obsahovať veľmi rozsiahlu analýzu novinárskych textov a tam budem vetu po vete, slovo po slove, vyvracať tie všetky lži a na cti utŕhanie ktorého sa nielen Monika Tódová, dopustila,“ doplnil Peter Tóth.

Rádio Slobodný vysielač, v ktorom táto diskusia odznela, je alternatívne internetové rádio, ktoré je vnímané, ako rádio ktoré sa venuje vo svojom vysielaní konšpiračným témam a samo seba vyčleňuje vo vzťahu k tradičným „mainstreamovým“ médiám a je financované z príspevkov poslucháčov.

Tóth bol hosťom vo vysielaní konšpiračného rádia už v minulosti. „Nevybral som si Infovojnu, ale Infovojna mi dala priestor a túto ponuku som využil. V ostatných dňom o mne popísali novinári toľko klamstiev, že by mi ani trojnásobok poskytnutého času nestačil na vymenovanie a vyvrátenie všetkých tých nezmyslov,“ vyjadril sa vtedy pre Mediahub.sk Peter Tóth.

„Infovojna šíri nepochybne menej konšpirácií/nepresných informácií ako N či SME a projekt Koňspirátori nemá nič spoločné s vecnou analýzou mediálnej produkcie, je to len nástroj nekalého marketingu,“ vyjadril sa len nedávno pre Mediahub.sk Peter Tóth.

Projekt InfoVojna.sk spustil v septembri 2015 jeden zo zakladateľov kontroverzného internetového rádia Slobodný vysielač Norbert Lichner, ktorý mal predtým v rádiu reláciu pod názvom Informačná vojna.

Spolu s Lichnerom z rádia vtedy odišiel i Ľubomír Huďo, ktorý bol redaktorom kontroverzného časopisu Zem&Vek a v rádiu InfoVojna je stálym hosťom v relácii pod názvom Svetové udalosti bez politickej korektnosti.

Rádio Slobodný vysielač a magazín Zem&Vek sú označované, ako konšpiračné médiá a rovnaké znaky vykazuje i projekt InfoVojna, ktorý má negatívne hodnotenie 8,8 na stránke projektu Konšpirátori.sk, zemavek.sk má hodnotenie 9,5, a slobodnyvysielac.sk hodnotenie 9,2.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu