Zdroj foto: FB/Ďateľ.sk

Peter Tóth bol v piatok 2.8. hosťom relácie „Dopoludnie na Infovojne s Adrianom,“ ktorú portál Infovojna.sk prezentuje, ako „hudobnú reláciu plnú informácií a zaujímavostí.“ Moderátorom relácie je Adrian Repčok.

Tóth v relácii opísal, svoj vzťah k Mariánovi Kočnerovi, ktorý je podozrivý z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Tóth opätovne potvrdil, že je presvedčený, že Kočner falšoval zmenky televízie Markíza. Aktuálne sa ukrýva na neznámom mieste, rozhovor sa uskutočnil cez skype.

Na akom mieste sa bývalý šéf kontrarozviedky SIS nachádza prezradiť nechcel. „Neprezradím to ani vám, keďže som to nepovedal ani svojim najbližším. To je s ohľadom na svoju a ich bezpečnosť,“ povedal na úvod relácie Peter Tóth.

„Preukázateľne mňa a moju rodinu prenasledovala Slovenská informačná služba (…) to je ten politický rozmer toho, že prečo ja sa teraz ukrývam v zahraničí,“ uvádzal Tóth v relácii.

Rovnakú informáciu zverejnil Tóth už 31.7. na svojom webe Ďateľ.sk. „Veľmi krátko po tom, ako som prvýkrát vypovedal v procesnom postavení utajovaného svedka v trestnej veci vraždy novinára a jeho snúbenice, na podnet civila s kriminálnou povesťou Petra Košča vydal riaditeľ sekcie vnútornej bezpečnosti Slovenskej informačnej služby Boris Beňa nezákonný pokyn na moje spravodajské rozpracovanie, “ uvádza Tóth.

Celú reláciu si môžete vypočuť tu:

Peter Tóth v minulosti pôsobil ako novinár Slovenského denníka, ale i denníka SME a paralelne v kontrarozviedke SIS, neskôr písal i pre denník Pravda.

V marci 2019 sa priznal k sledovaniu novinárov. Od novembra 2018 údajne žije v zahraničí. Na sledovanie novinárov používal i ex-kolegu spolupracovníka tajnej služby SIS. Medzi sledovanými novinármi bol i zavraždený Ján Kuciak, investigatívny novinár spravodajského portálu Aktuality.sk.

Tóth vlastní a prevádzkuje portál Ďateľ.sk, je autorom viacerých kníh napr. Krycie meno Bežec, Komando 52, či Kauza Cervanová. Keďže má s médiami viac ako 20-ročné skúsenosti, zaujímalo nás ako hodnotí súčasné slovenské mediálne prostredie. > Prečítajte si archívny rozhovor. 

Tóth bol hosťom vo vysielaní rádia InfoVojna.sk už v minulosti. Projekt vznikol v roku 2015 a prevádzkuje ho jeden zo zakladateľov konšpiračného internetového rádia Slobodný vysielač.

Norbert Lichtner ako dôvod svojho odchodu zo Slobodného vysielača uviedol paradoxne cenzúru s ktorou sa v rádiu mal údajne stretnúť.

Slobodný vysielač sa označuje ako alternatívne médium, rovnakým projektom je aj Infovojna. S Norbertom Lichtnerom zo Slobodného vysielača odišiel i Ľubomír Huďo, ktorý je redaktorom konšpiračného časopisu Zem&Vek a v rádiu InfoVojna je stálym hosťom v relácii pod názvom Svetové udalosti bez politickej korektnosti.

Rádio Slobodný vysielač a magazín Zem&Vek sú označované, ako konšpiračné médiá a rovnaké znaky vykazuje i projekt InfoVojna, ktorý má negatívne hodnotenie 8,8 na stránke projektu Konšpirátori.sk, zemavek.sk má hodnotenie 9,5 a slobodnyvysielac.sk hodnotenie 9,2.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu