Marek Vagovič a Peter Tóth (fotokoláž: Mediahub.sk, zdroj foto: FB/Marek Vagovič, FB/Ďateľ)

Peter Tóth v najnovšom článku „Mareček Vagovič má veľkú šancu urobiť kariéru po boku Igora Matoviča“ spochybňuje odbornosť ale aj apolitickosť investigatívneho žurnalistu Mareka Vagoviča zo spravodajského portálu Aktuality.sk.

Tóth naznačil jeho možné spojenie s vládnou stranou OĽANO, ktorá tiež práve nedávno zdieľala na sociálnej sieti Vagovičov status „Dvojaký kilometer“.

„Opäť nadišiel čas prehrýzť sa argumentačnými plytčinami Marečka Vagoviča. Tentoraz písal o niečom, čomu rozumie najmenej: právu a spravodlivosti. Nemyslím si, že s hlúposťou sa dá bojovať. A už vôbec sa nedá nad hlúposťou zvíťaziť. Považujem však za zábavné intelektuálne suchoty obnažovať,“ uvádza Peter Tóth o Marekovi Vagovičovi na úvod v aktuálnom článku na portáli Ďateľ.sk.

„Mareček sa hrá na riaditeľa zemegule, absolútny morálny a kognitívny imperatív, no jeho články sú plné vecných a logických nezmyslov a aj nenávistných štylistických figúr,“ uviedol pre Mediahub.sk Peter Tóth a dodal že verejnosť nájde viac informácií v jeho knihe „Satan, teší ma!“ 

Peter Tóth nadobudol presvedčenie, že médiá o ňom informujú neobjektívne a nazýva ich preto konšpiračnými médiami. Môže ísť ale tiež o pokus spropagovať svoju poslednú knihu, ktorá vyšla len nedávno. Tóth venoval vo svojej knihe Vagovičovi viacero kapitol v ktorých poukazuje na jeho novinársku kariéru.

Peter Tóth útočí na viacerých novinárov, okrem Moniky Tódovej z denníka N a Mareka Vagoviča, aj na jeho kolegu, šéfredaktora portálu Aktuality.sk Petra Bárdyho. Začal keď sa prevalilo, že paparazzoval novinárov pre Mariána Kočnera, vrátane ich už nebohého ex-kolegu Jána Kuciaka.

Novinári nepriamo vinia Tótha zo smrti Jána Kuciaka, keby ale neposkytol vyšetrovateľom mobilný telefón Kočnera, asi by sme dnes nepoznali korupčné správanie sudcov, alebo pozadie prípadu vraždy Jána Kuciaka, či falšovania zmeniek TV Markíza.

Celý spor medzi Tóthom a Vagovičom sa začal v roku 2019, kedy Peter Tóth podal na NAKA v Nitre 29. novembra 2019 trestné oznámenie na Mareka Vagoviča, Moniku Tódovú a Tina Čikovského z denníka N, ale aj na novinára Martina Daňa z portálu GINN.press.

Uvádza v ňom, že „menované osoby sa nezodpovednou publicistickou činnosťou mohli dopustiť trestných činov nebezpečného vyhrážania/hrubého nátlaku (Daňo), ohovárania (všetci menovaní), marenia spravodlivosti (Tódová, Čikovský), krivého obvinenia (Tódová, Čikovský, Vagovič), neoznámenia trestného činu (Tódová, Čikovský, Vagovič), prípadne nadržovania (Tódová, Čikovský).“

„Nepáčili sa mu najmä moje výroky, že celé roky rozohrával spravodajské hry, respektíve, že som ho označil za nájomného žoldniera, ktorý je za peniaze ochotný slúžiť aj mafii. (…) Počas výsluchu som podrobne zdôvodnil, prečo si to myslím – a doložil to aj dôkazmi. Detaily zverejním, keď bude tento prípad uzavretý. Pred pár dňami mi volal iný vyšetrovateľ, že mám prísť znovu vypovedať. Dôvodom je trestné oznámenie, ktoré na mňa podala Eva Tóthová – zrejme manželka Petra Tótha. Tej sa pre zmenu nepáčili moje výroky na jeho adresu počas diskusie, ktorú zorganizovala vlani v decembri Nadácia Zastavme korupciu v Trenčíne. Niekto sa asi veľmi nudí, hoci by mal chodiť kanálmi. Nevadí, tento boj dotiahneme do konca,“ reagoval 24. februára 2020 na sociálnej sieti Marek Vagovič, vedúci investigatívneho tímu portálu Aktuality.sk, kde pracoval i novinár Ján Kuciak.

Vagovič spomínané dôkazy zatiaľ nezverejnil a hovorca vydavateľstva Ringier Axel Springer SK Peter Porubský, a ani Marek Vagovič sa k aktuálnemu sporu s Petrom Tóthom nevyjadrujú.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu