Peter Bárdy na meme ilustrácii (zdroj: Ďateľ.sk)

Po tom čo Peter Tóth útočil na sociálnej sieti voči Monike Tódovej zameral sa na Petra Bárdyho. Toho viní za to, že ho nazval mafiánom a útočí tiež voči Bárdyho manželke, hovorkyni prezídia Policajného zboru SR. Peter Bárdy, ani Monika Tódová na spor nereagujú.

Peter Tóth útočí na viacerých novinárov, okrem Moniky Tódovej z denníka N a Petra Bárdyho, aj na jeho kolegu z portálu Aktuality.sk Mareka Vagoviča. Začal keď sa prevalilo, že paparazzoval novinárov pre Mariána Kočnera, vrátane ich už nebohého ex-kolegu Jána Kuciaka.

Peter Tóth nadobudol presvedčenie, že médiá o ňom informujú neobjektívne a nazýva ich preto konšpiračnými médiami. Môže ísť ale tiež o pokus spropagovať svoju poslednú knihu Satan, teší ma!, ktorá vyšla len nedávno.

V knihe je kapitola s názvom Filister, v ktorej opisuje svoj vzťah k novinárovi Bárdymu. Na naše otázky na jeho vyjadrenia na sociálnej sieti voči Monike Tódovej a Petrovi Bárdymu reagoval: „Všetky odpovede nájdete v knihe Satan, teší ma!, “ uviedol pre Mediahub.sk Peter Tóth.

„Keď mali konšpirátori z N, SME a Aktualít najväčšiu ruju, pretože ich informáciami kŕmili profesionálni kriminálnici Vladimír Pčolinský a Peter Košč, šéfredaktor Aktualít Peter Bárdy o mne napísal, že som rovnaký, ako boli sátorovci (Ľudovít Sátor) a piťovci (Juraj Ondrejčák alias Piťo),“ uviedol na sociálnej sieti Peter Tóth reagujúc na Bárdyho komentár, ktorý napísal ešte v roku 2019.

„Tupé a realite odporujúce výroky hlupáka Bárdyho sa dotýkajú nielen mňa, ale aj mojej rodiny. A to sa len tak neodpúšťa. Keby bol hlupáčik na čele Aktualít chlap, tak ho vyzvem na férovku. Lenže na férovku môžete vyzvať len chlapa, nie kopu želatíny,“ emotívne uvádza ďalej v statuse Peter Tóth.

„Preto odporúčam filistrovi Bárdymu, aby podobné invektívy nielen na moju adresu potichučky konzultoval pod paplónom s podplukovníčkou Bárdyovou, hovorkyňou prezídia Policajného zboru. Na to ju má. S podplukovníčkou Bárdyovou si môžu pod paplónom šepkať aj o filistrových traumách z detstva, ktoré si v dospelosti lieči poškodzovaním celých rodín. Ak sa nebude držať tohto odporúčania, rozmnoží len dôvody na uskutočnenie nevyhnutných právnych krokov,“ zosmiešňujúco uvádza v statuse Peter Tóth.

„V minulosti sme podali desiatky trestných oznámení na konšpirátorov, jakobínov a filistrov typu želatíny Bárdyho. Zrejme nastal čas posunúť sa ďalej a začať so žalobami na ochranu osobnosti,“ zamýšľa sa v statuse Tóth.

„Tóth toho mohol robiť pre Kočnera viac, ako dnes vieme. Po tom, ako sa prevalilo, kto všetko môže stáť za vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, resp. za jej organizovaním, Tóth začal rozprávať. Uvedomil si, že je to jeho posledná šanca, ako sa zachrániť (…) Svedectvami Petra Tótha sa dostávame do podobnej situácie, ako v prípade mafiána Bruscettu, piťovcov, šátorovcov a ďalších,“ uvádza vo svojom komentári z roku 2019 Peter Bárdy, šéfredaktor Aktuality.sk.

Keby ale Peter Tóth neposkytol vyšetrovateľom mobilný telefón Mariána Kočnera, asi by sme dnes nepoznali korupčné správanie sudcov, alebo pozadie prípadu vraždy Jána Kuciaka, či falšovania zmeniek TV Markíza.

Kočner by dnes nebol pravdepodobne vo väzbe, ak by vyšetrovatelia a prokurátor nemali dôkazy z Threemy, ktoré ho usvedčujú. I napriek tomu ale na Tótha doslova poľujú niektoré médiá a jeho zásluhy v tejto veci zahmlievajú a vykresľujú v negatívnom svetle. Novinári nepriamo vinia Tótha zo smrti Jána Kuciaka, ktorého sledoval na objednávku Kočnera.

Peter Tóth pred Bárdym útočil voči investigatívnemu novinárovi Marekovi Vagovičovi na ktorého podal trestné oznámenie, a aktuálne útočí i voči Monike Tódovej. Vo svojej knihe Satan, teší ma! jej venuje viacero kapitol a poukazuje na jej novinársku prácu.

Nedávno zverejnil na sociálnej sieti i jej adresu trvalého bydliska a pozastavoval sa nad tým, že býva v bratislavskej mestskej časti Palisády neďaleko Slavína v byte, ktorý má údajne hodnotu 400 tisíc eur. Neskôr bol status z Facebooku odstránený.

„Tódovej byt je na tom istom kopci ako Bašternákov Bonaparte a len na skok od Matovičovho Himmlera Lipšica… Novosvetská ulica 22 v Bratislave nie je hocaká adresa. Nachádza sa na kopci nad Palisádami, asi 200 metrov vzdušnou čiarou od Slavína. Slovom je to štvrť horných desaťtisíc…,“ uvádzal Peter Tóth v statuse:

Peter Tóth má za sebou bohatý profesijný život. V novinách začal pracovať v roku 1992. Pôsobil aj ako spravodajský dôstojník SIS. Okrem novinárskej práce si vyskúšal aj profesiu spisovateľa. Na svojom konte má viacero kníh.

Ako novinár pôsobil v Slovenskom denníku, v denníku SME, či v denníku Pravda. A hoci ho pri rôznych príležitostiach predstavujú ako spisovateľa, on sám sa za spisovateľa nepovažuje. Je autorom kníh Krycie meno Bežec, Komando 52, Kauza Cervanová I., II. a Satan, teší ma! Vedie informačno-analytický portál Ďateľ.sk.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu