Petit Press pribalí k denníku SME knihu o novembri ’89

Kniha „1989 Cesta k slobode“ bude pribalená k denníku SME v utorok 12. novembra.

Na obsahu knihy spolupracovali redaktori vydavateľstva Petit Press s Ústavom pamäti národa a s neziskovou organizáciou Klub 89 ktorej sú blízke myšlienky novembra ’89, a založili ju osobnosti poslednej slovenskej demokratickej vlády ČSFR.

„V knihe nájdete tri rozhovory s predstaviteľmi disentu v okolitých krajinách – Edwardom Edmundom Nowakom z Poľska, Miklósom Harasztim z Maďarska a biskupom Malým z Česka. Ďalej 15 kapitol o tom aký bol komunizmus a prečo bolo nevyhnutné ho zmeniť, ktoré vychádzajú z 12 bodového programu VPN, sú doplnené úvodnými kapitolami a záverečnou esejou Beaty Balogovej 30 rokov po,“ prezradil o knihe Jakub Filo, zástupca šéfredaktorky denníka SME na sociálnej sieti.

„V knihe tiež nájdete výpovede 27 tribúnov Novembra 1989, o tom ako vnímali kľúčové dni alebo ako revolúciu hodnotia s odstupom 30 rokov. Na webe nájdete videa s výpoveďami 13 z nich. A posledná časť prináša prehľadné spracovanie ako sa udalosti revolúcie diali od 16. novembra až po prvé slobodné voľby v júni 1990,“ doplnil Jakub Filo.

Denník spolu s knihou bude stáť 4,99 eur a vychádza v rámci edície autorov denníka SME, v ktorej vyšiel napr. debut Bol som dlho v SME od Alexeja Fulmeka, alebo Ani smrť nerozdelí od Matúša Burčíka, či výber komentárov Petra Schutza pod názvom Rok Petra Schutza a mnoho ďalších.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu