titulka Sluby.sme.sk

Ako sme v novembri 2016 informovali vydavateľstvo Petit Press získalo od spoločnosti Google v rámci projektu Digital News Initiative (DNI) grant na svoj projekt pod názvom Sľuby. Vydavateľstvo projekt spustilo 27. apríla, o čom informovalo na svojom blogu. 

Médiá a voliči môžu vďaka novému projektu sledovať dosiahnuté úspechy a plnenie sľubov politikov.

Internetová stránka Sľuby.sk obsahuje informácie o sľube politika, jeho okolnostiach a časomieru odpočítavajúcu koľko času ešte zostáva do splnenia sľubu a napĺňania programu politika. Administrátormi stránky Sľuby sú autori známej stránky Demagog.sk.

„Portál Sľuby.sme.sk zbiera verejne vyslovené sľuby verejne činných osôb a organizácií. Každý sľub dostane časovač, ktorý sleduje, ako dávno niekto sľub vyslovil. Napríklad na vyšetrenie kauzy Gorily, ktoré malo prebehnúť rýchlo a efektívne, čakáme už skoro 5 rokov. V prípade, že autor sľubu vyslovil aj predpokladaný dátum naplnenia, časovač ukáže, koľko času zostáva do naplnenia sľubu. Ako napríklad v prípade sľubu Andreja Danka,“ uviedlo vydavateľstvo na svojom blogu.

Cieľom projektu je vytvoriť online „pamäť národa“ a mal by slúžiť aj ako spoľahlivý zdroj historických informácií pre novinárov.

Nový projekt má ambíciu kontrolovať okrem politikov i štátne organizácie, verejne činné osoby, prokurátorov, či policajtov, ale i neziskové a mimovládne organizácie.

Na každý nový sľub môže návštevník stránky upozorniť jeho > pridaním.  „Ak administrátori vyhodnotia, že ide o skutočný sľub, ktorý na stránke ešte nie je, pridajú ho,“ uviedlo na blogu vydavateľstvo.

Pripomienky a nápady na zlepšenie môžete poslať na e-mailovú adresu peter.nagy@petitpress.sk projektového manažéra projektu Sľuby.sme.sk Petra Nagya.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu