Vydavateľstvo už v roku 2004 zaviedlo tradíciu, kedy ako prvú pribalili k denníku SME knihu Meno ruže od významného talianskeho spisovateľa Umberta Eco, ktorá je označovaná ako jedna z najlepších kníh minulého storočia. Tentoraz si budú môcť čitatelia zakúpiť spoveď amerického skinheada Christiana Piccioliniho pod názvom Romantické násilie spolu s denníkom len za 1 eur.

„Romantické násilie: Spoveď amerického skinheda je strhujúci príbeh o tom, ako bola osamelému outsiderovi, vštepovaná ideológia v čase, keď ako tínedžer najviac zo všetkého túžil niekam patriť,“ uviedlo SME na svojom blogu.

„Keď bol jeho charizmatický učiteľ uväznený za kruté zločiny z nenávisti, Christian zaujal jeho miesto a v osemnástich viedol najbrutálnejšiu extrémistickú bunku v celej krajine,“ doplnilo SME.

Aktualizované 9.2.: Kniha vyšla v náklade 28 tisíc kusov. Na stánkoch sa z nej v utorok 7. februára predalo viac ako 15 tisíc kusov. Kniha zostane v predaji v stánkoch jeden týždeň. Pre predplatiteľov (súkromné osoby) bola distribuovaná grátis (free of charge).  Neskôr bude dostupná ako e-book aj v e-shope vydavateľstva na stránke www.obchod.petitpress.sk a v knižnej podobe v predajni Petit Press na Lazaretskej ulici 12 v Bratislave.

Christian Picciolini nakoniec pochopil, že život skinheada je založený na lži a nenávisti. Opustil hnutie, vyštudoval univerzitu a začal podnikať. Neskôr založil neziskovú organizáciu Life After Hate, ktorá pomáha ľuďom odísť z podobných skinheadských hnutí do akého patril on.

Pozrite si krátke interview s autorom knihy:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu