repre foto SME.sk (článok o prezidentovi) 13.10.2016

Vydavateľstvo asi po prvý raz odelo SME.sk do čierneho. Tento smútočný deň, ktorý vláda vyhlásila za štátny smútok pokrýva redakcia portálu spravodajsky „minútu po minúte“ a prináša čitateľom informácie z miesta konania pohrebu.

„Z rešpektu k Michalovi Kováčovi a štátnemu smútku budú dnes vybrané články vo výnimočnej, smútočnej čiernobielej úprave. Možno to nie je veľa, ale aspoň takto symbolicky sme si ho chceli uctiť,“ uviedol zástupca šéfredaktorky SME Tomáš Prokopčák.

Ostatné spravodajské portály, ako Pravda.sk, HNonline.sk, Dennikn.sk, alebo Aktuálne.sk, či priamy konkurent SME portál Aktuality.sk takúto formu dočasnej zmeny dizajnu nezvolili.

HNonline.sk, Pravda.sk a Aktuálne.sk sa ale nedávno zapojili do kampane mimovládnej organizácie Ľudia proti rasizmu, kedy titulka ich webov symbolicky zhnedla > Čítaj viac.

Pozrite si titulku SME, kde vľavo hore vyčlenila redakcia SME špeciálny priestor pre informácie o pohrebe prezidenta Kováča a podstránku SME.sk s článokm o o bývalom prezidentovi odetú v čiernom:

prtsc-13-10-2016-sme-sk
repre foto SME.sk 13.10.2016
prtsc-13-10-2016-sme-sk-slovensko-sa-luci-s-kovacom-cierna-farba-sme-vzdava-uctu-prezidentovi
repre foto SME.sk (článok o prezidentovi) 13.10.2016

Prečítajte si aj > Slovné spojenie „Minúta po minúte“ si registroval denník N

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu