foto: Petit Press

Vydavateľstvo Petit Press odštartovalo ku koncu marca najprv predaj novín v Prešove, začiatkom júna k nim pribudol i Trenčín. Na Slovensku je tento distribučný systém novinkou, v zahraničí sa úspešne používa napríklad v neďalekom Rakúsku, v Čechách, alebo i vo Švajčiarsku.

Novú formu distribúcie novín si tak môžu po novom vyskúšať i čitatelia v Trenčíne, po vhodení 70 centov do špeciálnej kasičky umiestnenom na držiaku vaku, si môžu zakúpiť vydanie Trenčianskych novín.

„Po úspešných výsledkoch v Prešove, kde sa predajné čísla približujú „rakúskym“, pribúda ďalšie krajské mesto.“ povedal Milan Mokráň, člen predstavenstva Petit Press.

„Zároveň do konca leta pribudnú ďalšie stovky vakov po celom Slovensku tam, kde pôsobíme.“ doplnil Mokráň.

foto: Petit Press

Zisťovali sme či sa neboja vandalov. „Nie, nebojíme, počítame pri zavádzaní s určitým percentom ničenia, po skúsenostiach zo zavádzania vakov v Prahe vieme , že po určitom čase dochádza takmer k nulovej ničivosti,“ povedal pre mediawatch.dog Milan Mokráň, ktorý v minulosti pôsobil ako výkonný riaditeľ českého vydavateľstva Vltava Labe Press, ktoré tento predaj zaviedlo v roku 2016 v Prahe pre svoj regionálny titul Deník.

MY Trenčianske noviny sa tlačia vo farbe, v rozsahu až 48 strán, ich súčasťou sú okrem TV magazínu Fotelka aj rôzne tematické prílohy.

Týždenník MY Trenčianske noviny patrí do najväčšej siete regionálnych novín na Slovensku – týždenníkov MY, ktoré vychádzajú v priemernom náklade 130-tisíc kusov v rámci celej republiky. Z tohto pohľadu sú druhým najčítanejším týždenným periodikom Slovenska.

Sieť regionálnych týždenníkov MY tvorí súčasť portfólia vydavateľstva Petit Press.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu