Ilustračná foto: pixabay.com

Na Slovensku je tento distribučný systém novinkou, v zahraničí sa úspešne používa napríklad v neďalekom Rakúsku, v Čechách, alebo i vo Švajčiarsku. Novinku spustilo vydavateľstvo v stredu 22. marca v Prešove.

Na stĺpoch pouličného osvetlenia v Prešove pribudli stojany s plastovými vakmi s novinami a kovovou kasičkou, do ktorej po vložení mincí v hodnote 60 centov sa špeciálny vak odomkne a čitateľ si môže zobrať svoje noviny.

„Aj týmto spôsobom chceme reagovať na čoraz menší počet predajných stánkov a rozšíriť tak náš spôsob predaja o ďalší, v zahraničí celkom štandardný distribučný kanál.“ povedal Milan Mokráň, šéf regionálnych titulov MY a člen predstavenstva Petit Press.

foto: Petit Press

Zisťovali sme či sa neboja vandalov. „Nie, nebojíme, počítame pri zavádzaní s určitým percentom ničenia, po skúsenostiach zo zavadzania vakov v Prahe vieme , že po určitom čase dochádza takmer k nulovej ničivosti,“ povedal pre mediawatch.dog! Milan Mokráň, ktorý v minulosti pôsobil ako výkonný riaditeľ českého vydavateľstva Vltava Labe Press, ktoré tento predaj zaviedlo v roku 2016 v Prahe pre svoj regionálny titul Deník.

V Prešove má tento systém distribúcie celoslovenskú premiéru, novinka by sa postupne mala rozšíriť aj v ďalších mestách. „Okrem Košíc v každom krajskom meste vaky pribudnú, uvažujeme o teste aj v Bratislave, zatiaľ výlučne v spojitosti s týždenníkmi MY,“ povedal Mokráň.

foto: Petit Press

Sieť regionálnych týždenníkov MY vychádza v náklade 130-tisíc kusov a pokrýva všetky okresy na Slovensku, je najväčšou sieťou regionálnych novín na Slovensku. Noviny sa tlačia v rozsahu do 44 strán, plnofarebne, súčasťou je programový magazín Fotelka a tematické prílohy. Sieť tvoria aj online stránky jednotlivých titulov.

Do portfólia vydavateľstva Petit press patria okrem siete regionálnych týždenníkov MY aj denníky SME, Új Szó a Korzár a týždenníky, ako Vasárnap, TV Svet, The Slovak Spectator, magazín Profit, ale i sieť bezplatných schránkových novín ECHO, mesačníky Lišiak, Doma v záhrade, Magazín zdravia a Natankuj auto.

Petit Press má v Bratislave vlastnú tlačiareň s inštaláciou Wifag a pôsobí aj v oblasti distribúcie tlače.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu