Generálny riaditeľ vydavateľstva Petit Press pán Alexej Fulmek v piatok 28.11. oznámil meno zástupcu šéfredaktorky denníka SME pani Beaty Balogovej. Stane sa ním Petr Šabata, ktorý v súčasnosti zastáva funkciu šéfredaktora regionálnych týždenníkov Korzár – Prešovských novín a Humenských novín, patriacich do portfólia vydavateľstva Petit Press. Petr Šabata nastúpi do redakcie od 15.decembra. Ďalších zástupcov šéfredaktora denníka SME avizuje Petit Press oznámiť do konca budúceho týždňa.

Petr Šabata je po šéfredaktorke Beáte Balogovej, druhým známym členom nového vedenia redakcie denníka SME, ktoré nahradí bývalé vedenie denníka SME, ktoré reagovalo výpoveďami na vstup finančnej skupiny Penta do vydavateľstva.

Penta ustúpila v novembri do minoritnej pozície. Manažérsku kontrolu nad spoločnosťou má naďalej Prvá slovenská investičná skupina, majoritný akcionár vydavateľstva Petit Press a spoluzakladateľ denník SME.

Ako uviedla Béata Balogová, s Petrom Šabatom prichádza  do jej tímu skúsenosť a je rada, že získava do vedenia denníka SME profesionála, ktorý pracuje vo významných pozíciách v printových médiách už dve desaťročia. „Som presvedčená, že Petr Šabata bude prínosom pre denník SME“, povedala Beata Balogová.

Pred príchodom do Petit Pressu, Petr Šabata zastával post šéfredaktora vo viacerých tituloch v Čechách aj na Slovensku. Pôsobil ako šéfredaktor denníka Pravda a aj šéfredaktor českých denníkov Mladá Fronta Dnes a Hospodárske noviny. Na novej pozícii bude zodpovedať najmä za domáce spravodajstvo a komentáre.

Vydavateľský dom Petit Press vydáva viac ako 30 regionálnych a celoslovenských titulov s týždenným predaným nákladom vyše 600 tisíc výtlačkov v slovenskom, maďarskom a anglickom jazyku.

Do jeho portfólia patria denníky SME, Új Szó, Korzár, týždenníky Vasárnap, TV Svet, The Slovak Spectator, sieť regionálnych týždenníkov MY, sieť bezplatných schránkových novín ECHO, mesačníky Lišiak, Doma v záhrade, Magazín zdravia a Natankuj auto.

Petit Press je taktiež prevádzkovateľom najnavštevovanejšieho spravodajského servera www.sme.sk, ktorý má viac ako dva milióny unikátnych návštevníkov mesačne. Zároveň vlastní najmodernejšiu tlačiareň v regióne, inštalácia Wifag z roku 2010 a pôsobí aj v oblasti distribúcie tlače.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu