Študenti Fakulty masmédií PEVŠ získali ocenenia za svoje spoty na medzinárodnej súťaži reklamnej tvorby Cirkulátor 2015.

Študenti Katedry Masmediálnej komunikácie a reklamy Univerzity Konštantína Filozofa z Nitry zorganizovali už jedenásti ročník medzinárodnej súťaže reklamnej a marketingovej tvorby pod názvom Cirkulátor 2015.

Sprievodných podujatí a workshopov sa na tohtoročnom Cirkulátori zúčastnili aj reklamné agentúry Triad Advertising, Zaraguza, This is Locco a Elite Solutions.

Alan Holub z agentúry Triad vo svojej prednáške upozornil „že význam video obsahu je pre reklamný svet veľmi dôležitý. Dnes musia byť kampane kompatibilné s mobilom. Holubove štyri pravidlá ako uspieť s reklamnou kampaňou na Facebooku: personalizácia – ľuďom musíte naservírovať obsah až pod nos, storytelling – ľudí zaujímajú príbehy, nie fakty, move fast – pre upútanie pozornosti vo videu sú najdôležitejšie prvé tri sekundy, emócie,“ napísal blog Cirkulátora.

V kategórii Audiovizuálna reklama boli do finále nominované dve práce študentov z Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy.

Shortlist získal spot nazvaný Zamiluj sa do našej techniky – rozhlasové štúdio, ktorý vytvorili študenti v rámci predmetu Mediálna prax v réžii Romana Naništu a Tomáša Mavrova. Bol ocenený 2. miestom:

Reklamný spot prezentujúci Fakultu psychológie Spoznaj ľudskú myseľ vytvorili študenti 2. ročníka v rámci predmetu Reklamná tvorba v réžii Michala Konca. Umiestnil sa na 3. mieste (1. miesto nebolo udelené):

„TV spoty a online spoty našich študentov bavia a som rada, že ich prácu ocenila aj odborná komisia. Každý krok od zadania po zverejnenie (resp. po prebratie ceny) je pre študentov a nás pedagógov nová skúsenosť. Študenti si prechádzajú celým reťazcom činností , aby pochopili, ako môže byť táto práca náročná. Dôležité je, že sa nevzdávajú, kým produkt nie je perfektný. Som na nich hrdá!, “ povedala pedagogička Mgr. Mgr. art. Jana Žjak, PhD.

Selfie študentov, ktorí sa podieľali na videách autorsky a účinkovaním - Michal Konc, Juraj Pivovárči, Simona Hahnová, Tomáš Mavrov
Selfie študentov, ktorí sa podieľali na videách autorsky a účinkovaním: Michal Konc, Juraj Pivovárči, Simona Hahnová, Tomáš Mavrov (zdroj foto: PEVŠ)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu