Najväčší prevádzkovateľ riešenia pre digitálne predplatné Press+ a európsky líder v oblasti plateného obsahu Piano Media sa spájajú.

Skupina investorov na čele s 3TS Capital Partners, ktorá vlastní aj Piano Media odkúpila službu Press+ od americkej spoločnosti R.R. Donnelley & Sons Co.

Okrem toho sa na obchode spolupodielali aj investori Piano Media ako aws Gründerfonds, Neulogy Ventures a North Base Media. Podmienky transakcie nezverejnili.

„Platený obsah má extrémny rastový potenciál po celom svete. Zaznamenali sme možnosť odkúpiť spoločnosť Press+ cez Piano Media, ktorá je súčasťou nášho portfólia a spojiť tak dvoch najväčších hráčov v tomto segmente. Vďaka tomu nová organizácia bude mať bezkonkurenčné zdroje, technológiu, dáta a expertné znalosti – klienti tak budú mať k dispozícii ešte kvalitnejšiu podporu pri budovaní nových zdrojov príjmov,“ povedal Pekka Mäki, správca investorskej spoločnosti 3TS.

Do vedenia novej spoločnosti nastupuje Kelly Leach z vydavateľstva Dow Jones. „V Dow Jones som pochopila obrovský potenciál pre vydavateľov, ktorý spočíva v spoplatnení ich digitálneho obsahu,“ povedala.

Spoločnosť Press+ bola založená v roku 2009 Stevenom Brillom a Stevenom Crovitzom. Piano Media vstúpila na trh plateného obsahu v roku 2011 so svojím modelom národného predplatného, ktorý spustila v troch krajinách. TASR o tom informoval Dávid Puha z Piano Media.

Odporúčame aj článok: Piano Media je úspešný start-up vo svete spoplatnenia internetového obsahu

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu