Po príchode Františka Borovského do TV Barrandov, televízia uvedie nový seriál zo súdnej siene Sudkyňa Barbara
Simona Prasková, ako Sudkyňa Barbara (zdroj: TV Barrandov)

Po tom čo sa bývalý riaditeľ televízie JOJ František Borovský stal novým programovým riaditeľom televízie Barrandov prichádza na jej obrazovky prvý diel nového pôvodného seriálu Sudkyňa Barbara. Príbehy z prostredia súdnej siene, ktoré vychádzajú zo skutočných udalostí si budú môcť diváci pozrieť každý pracovný deň o 17:15 hod., od pondelka 25. mája na TV Barrandov.

Seriál Sudkyňa Barbara, ktorá je českou verziou na Slovensku obľúbenej Súdnej Siene ponúkne divákom možnosť nahliadnuť do skutočnej súdnej siene a spoznať priebeh súdneho pojednávania.

„Sudkyňa Barbara rozhoduje bežné spory, ktoré sa bohužiaľ tak často odohrávajú za dverami našich domovov, za plotmi našich susedov, za oknami našich známych. Rozvody, podvody, krádeže, dedičské alebo susedské spory rieši každý druhý človek v tejto krajine. Diváci tak spoznajú, ako vyzerá výsluch obžalovaných, svedkov či rodinných príslušníkov a čo všetko môže mať vplyv na vynesenie rozsudku, „ prezradil o novom seriáli František Borovský, programový riaditeľ TV Barrandov.

Po príchode Františka Borovského do TV Barrandov, televízia uvedie nový seriál zo súdnej siene Sudkyňa Barbara-Pavlina Kafkova
Pavlína Kafková, ako Sudkyňa Barbara (zdroj: TV Barrandov)

Sudkyňa Barabara bude riešiť reálne prípady z minulosti, ktoré sa skutočne stali, na lavici obžalovaných si však reálny páchatelia samozrejme nesadnú. Bravúrne ich zastúpia herci, do talára sudkyňa Barbary sa budú striedavo obliekať Pavlína Kafková a Simona Prasková.

„Plne si uvedomujem, že ako sudkyňa rozhodujem ľudské príbehy. V prístupe sa snažím prepojiť svoje doterajšie skúsenosti. Som razantná, ale ľudská, citlivá aj rázna. Záleží na situácii. Budem ale aj ľahko provokovať. Hoci úloha sudkyňe je pre mňa nová, v okamihu natáčania rozvodového konania sa mi okamžite vybavila vlastnú skúsenosť. Seriál je naozaj veľmi autentický, a to ma na ňom práve baví, „ prezradila o natáčaní nového seriálu hlavná protagonistka Pavlína Kafková.

A ako vezme spravodlivosť do rúk Simona Prasková?

„Možno budem pôsobiť prísne, v každom prípade sa vždy budem snažiť byť sudkyňu maximálne spravodlivou a s veľkým srdcom. Prostredie súdnictva mi nie je úplne cudzie. Môj dedo bol uznávaný právnik, medzi právnikmi mám zhodou okolností aj niekoľko dobrých známych. Pred natáčaním som niektoré veci, týkajúce sa právnych záležitostí s priateľmi preberala, čo ma určite posunulo o krok ďalej. Niekoľko dielov je už pred nakrútených, myslím, že najviac emocionálne ma vzal príbeh babičky, ktorej jej zať zakázal stýkať sa s vnukom. Aj keď bolo zrejmé, že babička svojho vnuka naozaj miluje, rozhodla som v prospech otca dieťaťa. A napriek tomu spravodlivo. Ako je to možné, to uvidia diváci už čoskoro, „ prezradila dejovú linku jednej časti seriálu jeho hlavná protagonistka.

Silné napätie, výsluchy svedkov i obžalovaných, spletité vyšetrovanie aj nekompromisný rozsudky, taký bude nový pôvodný seriál Sudkyňa Barbara, ktorý je inšpirovaný súdnymi show z obrazoviek televízií v zahraničí. Prenesie autentickú atmosféru skutočných súdnych konaní do našich obývačiek každý pracovný deň o 17:15 hod.

Po príchode Františka Borovského do TV Barrandov, televízia uvedie nový seriál zo súdnej siene Sudkyňa Barbara-Simona Praskova
Simona Prasková, ako Sudkyňa Barbara (zdroj: TV Barrandov)
Po príchode Františka Borovského do TV Barrandov, televízia uvedie nový seriál zo súdnej siene Sudkyňa Barbara-obr.2
záber z nakrúcania seriálu Sudkyňa Barbara (zdroj: TV Barrandov)
Po príchode Františka Borovského do TV Barrandov, televízia uvedie nový seriál zo súdnej siene Sudkyňa Barbara-obr.3
záber z nakrúcania seriálu Sudkyňa Barbara (zdroj: TV Barrandov)
Po príchode Františka Borovského do TV Barrandov, televízia uvedie nový seriál zo súdnej siene Sudkyňa Barbara-obr.4
záber z nakrúcania seriálu Sudkyňa Barbara (zdroj: TV Barrandov)
Po príchode Františka Borovského do TV Barrandov, televízia uvedie nový seriál zo súdnej siene Sudkyňa Barbara-obr.5
záber z nakrúcania seriálu Sudkyňa Barbara (zdroj: TV Barrandov)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu