Škoda Rapid Spaceback získala prestížne ocenenie Red Dot za vynikajúci produktový dizajn už v roku 2014 > pozri. Ocenenie Red Dot Design Award 2015 získala aj nová ŠKODA Fabia. Každoročne ocenenie Red Dot Design Award udeľuje odborná porota v hviezdnom medzinárodnom zložení. S počtom 4 928 prihlásených produktov od 1 994 účastníkov z 56 krajín v tomto roku je  najväčšou medzinárodnou súťažou produktového dizajnu na svete. ŠKODA Fabia je už ôsmym vozidlom ŠKODA, ktoré získalo toto ocenenie. Nová Fabia sa hrdí aj prestížnym titulom Auto roka 2015 na Slovensku ale aj v Českej republike > pozri

Po Rapide Spaceback v roku 2014 aktuálne získala dizajnové ocenenie Red Dot Award aj Škoda Fabia
Nová ŠKODA Fabia (zdroj foto: ŠKODA Auto Slovensko)

„Nová Fabia ponúka väčšiu dynamiku a silnejší charakter než kedykoľvek predtým,“ hovorí šéfdizajnér Jozef Kabaň.

Nové tvaroslovie značky ŠKODA presvedčilo aj porotu súťaže Red Dot Award. Nová Fabia sa musela podrobiť detailnému hodnoteniu, ktoré vykonala 38-členná skupina expertov, zložená z profesorov dizajnu, výtvarníkov a odborných novinárov 25 národností. Tí hodnotili dizajn vozidla na základe vybraných hodnotiacich kritérií ako je stupeň inovácie, funkčnosť, ergonómia a životnosť. Pri celkovom hodnotení bola zohľadnená aj šetrnosť voči životnému prostrediu a kvalita.

„Veľmi nás teší, že nové tvaroslovie bolo našimi zákazníkmi aj odborníkmi tak priaznivo prijaté. Ocenenie v súťaži Red Dot Award nás utvrdzuje v správnosti ďalšieho vývoja dizajnového jazyka značky ŠKODA,“ dodáva Jozef Kabaň.

ŠKODA získala ocenenie Red Dot Award už po ôsmykrát. Ako prvý model značky si toto ocenenie odniesla v roku 2006 ŠKODA Octavia Combi. V roku 2007 nasledovala ŠKODA Roomster a v roku 2008 ŠKODA Fabia druhej generácie. V roku 2010 bodovali hneď dva modely: ŠKODA Yeti a ŠKODA Superb Combi. V roku 2013 získal toto ocenenie model ŠKODA Rapid a v minulom roku ŠKODA Rapid Spaceback.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu