Ľudia spotrebujú viac teplej vody aj počas víkendov, ale najvyššia spotreba je počas Vianoc. Je to i preto, že ľudia si viac vychutnávajú relax vo vani.

V porovnaní s bežným pracovným dňom v decembri spotreba počas 24. decembra vzrastie až o 93%, podľa štatistiky združenia Slovenského zväzu výrobcov tepla.

Vyššie nároky na spotrebu teplej vody počas Vianoc súvisia najmä s tým, že ľudia trávia viac času počas sviatkov v domácnostiach,  viac upratujú, ale zvyknú si aj dlhšie vychutnať kúpeľ vo vani.

Spotreba teplej vody je v domácnostiach vyššia i počas víkendov, keď oproti bežnému dňu vzrastie v sobotu v priemere o 23% a v nedeľu o 30%. Počas Vianoc 24. decembra je spotreba najvyššia z celého roka a vzrastie až o 93%, pre porovnanie počas Silvestra vzrastie len o 52%.

Pozrite si graf združenia Slovenského zväzu výrobcov tepla, ktorý znázorňuje porovnanie spotreby teplej vody v m3 na Štedrý deň so spotrebou v bežný decembrový pracovný deň.

Združenie spája až 97 dodávateľov tepla po celom Slovensku a v ich spoločnostiach pracuje takmer 400 ľudí, ktorí zabezpečili dodávku tepla a teplej vody počas Vianoc.

Porovnanie spotreby teplej vody v m3 na Štedrý deň so spotrebou v bežný decembrový pracovný deň. (Zdroj SZVT)
zdroj SZVT
REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu