Ilustračná foto koláž: Mediahub.sk, zdroj foto: pixabay.com, News and Media Holding, Ringier Axel Springer Slovakia

Ringier Axel Springer Media AG k 31. júlu 2018 dokončil a uzavrel avizovanú transakciu predaja najpredávanejšieho tlačeného denníka Nový Čas na Slovensku do rúk FPD Media, s.r.o, a svojho portfólia tlačených magazínov do rúk News and Media Holding, a.s.

Týmto krokom napĺňa Ringier Axel Springer Media svoju stratégiu, budovať digitálne orientovanú spoločnosť na Slovensku.

Spoločnosť News and Media Holding (NMH) sa od 1. augusta 2018 stala 100% vlastníkom spoločnosti Život Publishing čím sa súčasťou vydavateľstva stávajú tituly – EVA, Madam EVA, Život, Život Krížovky, Nový Čas pre ženy, Nový Čas Krížovky, Nový Čas Bývanie, GEO, AUTO BILD Slovensko a ich webové mutácie.

News and Media Holding sa tak stáva najväčším vydavateľom na trhu printových titulov a v rámci obsahových webov sa stáva lídrom v segmente auto-moto a titulov určených pre ženy.

„Som presvedčený, že naše skúsenosti a výrazne posilnená trhová pozícia na slovenskom trhu nám umožnia neustále zvyšovať kvalitu obsahu získaných titulov tak, aby boli dlhodobo atraktívne pre našich čitateľov a zároveň inzertných klientov,“ uviedol Michal Teplica, generálny riaditeľ vydavateľstva News and Media Holding.

Podľa prieskumu MML za 4.Q 2017 a 1.Q 2018 oslovujú po akvizícii tituly News and Media Holding 69% podiel z čitateľov printových titulov a vydavateľstvo má dosah na 50% internetovej populácie.

„Naše vydavateľstvo je pripravené na plánovaný proces postupnej integrácie získaných titulov do existujúcej štruktúry NMH s dôrazom na zvyšovanie dlhodobej hodnoty portfólia printových a onlinových produktov.“ dodáva Michal Teplica.

Nové portfólio Ringier Axel Springer na Slovensku, bude postavené na online spravodajstve, online inzercii a digitálnych obchodných činnostiach.

Portfólio bude pozostávať zo spravodajsko–investigatívneho portálu Aktuality.sk, ženského magazínu Diva.sk, mamičkovského portálu Najmama.sk, technologického magazínu Živé.sk, športového portálu Šport.sk a európskeho urban hubu Noizz.sk.

Súčasťou vydavateľstva budú aj ďalšie významné produkty ako Azet.sk, donášková služba Bistro.sk či komunitný portál Pokec.

Prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti United Classifieds (ktorú spoluvlastní s investičnou skupinou Penta, ktorá vlastní vydavateľstvo News and Media Holding), ktorá združuje portály ako Autobazar.eu, Autobazár.sk, Nehnuteľnosti.sk či TopReality.sk, bude Ringier Axel Springer SK aj naďalej najväčším prevádzkovateľom online inzertných portálov na Slovensku.

“Sme jednotkou slovenského internetu a túto pozíciu si udržíme aj po reorganizácii nášho portfólia. Spoločne s našimi inzertnými portálmi využije naše služby mesačne viac ako 3.5 milióna ľudí, čo je viac ako 85% užívateľov slovenského internetu. Na tejto silnej pozícii chceme stavať aj v budúcnosti,“ uviedol Milan Dubec, CEO Ringier Axel Springer SK.

V nadväznosti na uvedené skutočnosti, sa spoločnosť FPD Media, s.r.o. stala výlučným vlastníkom spoločnosti Nový čas, a.s., ktorá vydáva najčítanejší denník Nový Čas, týždenník Nový Čas Nedeľa, ako aj ich online rozšírenia.

(ts, red)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu