ilustračná foto, zdroj: pixabay.com

Bývalá account riaditeľka PR agentúry Media In/cohn & wolfe Jana Malaga si založila v septembri 2016 vlastnú agentúru Content Agency, ktorá sa bude primárne venovať propagácii prostredníctvom eventov a sieti blogerov, ktorú zastrešuje.

Pod záštitou Content Agency vzniká aj nová Asociácia Blogerov, agentúra organizuje aj súťaž Bloger roka a pripravuje nový projekt Blogger Academy.

Asociácia Blogerov vznikne oficiálne 16. októbra pri príležitosti medzinárodného dňa Blog Action Day.

Ako dôvod svojho vzniku nová agentúra Content Agency uviedla, že ľudia dnes už klasickú reklamu ignorujú a práve blogeri sú podľa nich najvplyvnejší komunikačný kanál.

„Určite poznáte dnes už prestížne slovenské ocenenie Bloger roka. Mala som tú česť stáť pri jeho zrode a počas niekoľkých ročníkov sa stretávať s mnohými talentovanými slovenskými blogermi. Keď sme sa spolu rozprávali, často som počúvala to isté,“ povedala CEO agentúry Content Agency Jana Malaga.

„Naši blogeri sa chceli navzájom stretávať, spoznávať, vzdelávať sa a ďalej tak rásť. Blogovanie ich všetkých baví, je to však pomerne izolovaná práca a mnohým chýbala spoločná platforma,“ dodala Jana Malaga.

Nová Asociácia Blogerov má edukovať, zastupovať a chrániť záujmy jej členov a pomáhať budovať uznávanú blogerskú scénu.

Pre blogerov chcú organizovať workshopy a prednášky zamerané na témy zo sveta blogovania, digitálneho marketingu a contentu.

Ambasádorkou asociácie je herečka Kristína Farkašová.

Členmi novej asociácie sú už napríklad blogri Jasper world, Lenivá kuchárka, Margi Fashion, Simly Nina, Vogue Blur, ZuZu. Zdravie Na Tanieri, Angie Bkes, FREDER-IKA, Life In Pictures, Saja Frey a ďalší.

Content Agency chce v máji 2017 zorganizovať i prvý ročník konferencie pre blogerov a marketingových manažérov s medzinárodnou účasťou pod názvom Blogger Academy.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu