foto: SME

Úplne prvým podcastom denníka SME bol denný spravodajský podcast Dobré ráno, ktorý vznikol v októbri 2017. Redakcia pri tejto príležitosti pripravuje verejné nahrávanie, ktoré sa uskutoční 15. októbra v bratislavskom Martinuse. Redakcia Dobrého rána sa chce stretnúť so svojimi poslucháčmi, spoznať ich a osláviť s nimi svoje narodeniny.

„Podcast Dobré ráno bude koncom októbre oslavovať dva roky existencie. A že to teda bola divoká jazda: kedysi sme museli vysvetľovať, že podcastovanie má zmysel. A čo to vlastne tie podcasty sú. Dnes si Dobré ráno pustí každý deň viac ako 20-tisíc ľudí (v priemere). A to len vďaka vám, našim fanúšikom,“ uviedol v skupine Podcastový klub zástupca šéfredaktorky SME Tomáš Prokopčák.

Redakcia pri tejto príležitosti zverejnila pre poslucháčov a fanúšikov Dobrého rána aj formulár, do ktorého môžu vpísať svoje otázky o podcastoch, o práci redakcie SME, alebo čokoľvek čo ich zaujíma.

„Dobré ráno dosiahlo v septembri takmer 700-tisíc prehratí (677 234) a priemerný počet poslucháčov jedného dielu bol 22 400,“ uviedlo SME v publikovanom prieskume.

Po vzniku podcastu Dobré ráno, nasledoval denný vedecký podcast ZOOM, (ktorý vzniká v spolupráci s Rádio_FM), ďalej týždenné podcasty Klik, Index, Za volantom, Tech_FM, Všesvet, Pozeráme Game of Thrones, Medzi nami, Dobrú chuť, či Telesná výchova.

SME má tak v portfóliu spravodajské, vedecké, technologické, cestovateľské a spoločenské podcasty. Spolu majú v priemere 1 milión poslucháčov mesačne. Najobľúbenejšie sú Dobre ráno, Klik a Dejiny.

Podcasty si v zahraničí nachádzajú veľké množstvo poslucháčov a rovnaký trend má aj počúvanosť podcastov pod značkou SME. „Podcasty počúvajú najmä mladí a vysokoškolsky vzdelaní ľudia do 35 rokov. Tvoria polovicu publika,“ uviedlo SME.

Výsledky počúvanosti svojich podcastov za mesiac september zverejnili aj odídenci z denníka SME. „Podcasty Denníka N dosiahli v septembri rekord v počúvanosti – ľudia si ich stiahli viac ako 717-tisíckrát. Newsfilter podcast má v priemere viac ako 12-tisíc stiahnutí na epizódu, redakcia vydáva vo forme podcastov aj Ekonomický newsfilter, Svetový newsfilter, Sobotný podcast, záznamy z diskusií a ďalšie,“ uviedol na svojom webe denník N.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu