podvodný článok publikovaný na napodobenine webu SME.sk (prtsc foto)

Podvodníci vytvorili reklamný článok propagujúci online kasína a zverejnili ho na napodobenine stránky spravodajského portálu SME.sk.

Podvodníci ako autora článku uviedli reálneho novinára denníka SME Milana Gigela, ktorý ale s článkom nemá nič spoločné.

„Možno ste si v posledných dňoch chceli otvoriť článok (pozn.: na facebooku) o novom vynáleze či vedeckom pokroku. Namiesto toho sa vám otvorilo päť odporúčaní, ako vyhrať peniaze v online kasínach. Aj keď vyzerá ako autorský článok denníka SME, v skutočnosti nemá s redakciou nič spoločne a ide o podvod,“ uviedol denník SME.

Denník SME situáciu rieši a kontaktoval poskytovateľa hostingu.

Aktualizované 24.8.: Pozrite sa, ako vyzerá sponzorovaný odkaz na facebooku s preklikom na článok na napodobeniu stránky SME.sk s podvodným článkom:

podovodny inzerat odkazujuci na napodobeninu sme.sk prtsc facebook 24.8.2016

Inzerát smeruje na webová adresa článku vytvoreného podvodníkmi: sme.sk.news-articles.tv/xxx:

url adresa clanku vytvoreneho podvodnikmi - na napodobenine stranky SME.sk
(foto: SME.sk)
podvodný článok publikovaný na napodobenine webu SME.sk
podvodný článok publikovaný na napodobenine webu SME.sk

Podvodný článok šíria jeho autori prostredníctvom sponzorovaných príspevkov na sociálnej sietí za účelom spropagovania hry, ktorej cieľom je pravdepodobne sociálne inžinierstvo, t.j. získanie informácií o platobnej karte a jej zneužitie. Odkazy v článku smerovali aj na túto stránku http://promo3.c-rewards.com/rea/pop/sk/zc/1/:

podvodny clanok na napodobenine SME.sk smeroval na web z hracim automatom Mega Moolah

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu