ilustračná koláž: MediaWatch.Dog, zdroj foto: pixabay.com

Politickej strane Mariána Kotlebu sa nepáči článok v ktorom ho denník označuje za neonacistu. Správu som aktualizoval o vyjadrenie novinára Matúša Burčíka, ktorý je autorom sporného označenia vo svojom článku.

Strana Naše Slovensko zaslala do redakcie denníka predžalobnú výzvu, v ktorej žiada o opravu nepravdivého skutkového tvrdenia.

Na doručenú predžalobnú výzvu v utorok 18. októbra upozornil zástupca šéfredaktorky SME Tomáš Prokopčák.

Politická strana namieta, že denník SME v článku nazvanom Aj SNS si pripomína exprezidenta. Jozefa Tisa uviedol vetu „SNS tak predčila aj Ľudovú stranu Naše Slovensko, ktorú vedie neonacista Marián Kotleba,“ ktorá sa nezakladá na pravdivom skutkovom stave,“ uviedla ĽSNS.

„Označenie za neonacistu považujeme za ohováranie, úmyselné a ničím nepodložené tvrdenie, účelom ktorého malo byť uškodenie na vážnosti, cti a dobrej povesti predsedu ĽS Naše Slovensko Mariana Kotlebu,“ uviedla strana.

V minulosti si už viacero politikov na Slovensku vysúdilo na pomery spoločnosti vysoké sumy, ako odškodnenie za nepravdivé výroky zverejnené médiami.

Zároveň hrozí, že politická strana môže zneužiť svoj „boj“ s médiami na politickú agitáciu.

Aktualizované: „Moje stanovisko je také, že SME vždy nazývalo veci pravým menom a tak to bude aj naďalej. Kotleba ako župan a poslanec je navyše verejne činná osoba a tak musí zniesť zvýšenú mieru kritiky oproti súkromnej osobe. Existujú o tom viaceré rozhodnutia súdov týkajúce sa slobody prejavu,“ povedal pre MediaWatch.Dog autor sporného článku, novinár SME Matúš Burčík.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu