Radovan Choleva (zdroj: R.CH. - FB)

V knihe s názvom Virtus: Digitálna demokracia sa čitateľ dozvie o práci človeka, ktorý pôsobí v pozadí politiky, o nástrojoch používaných vo volebnej kampani, alebo viac o pojme digitálna demokracia.

Knihu editovala Soňa Borušovičová a jej uvedenie na trh je naplánované na november 2019. Autor jej vydanie financuje cez platformu Startlab.sk.

V aktuálnej crowfundingovej kampani od svojich podporovateľov už dostal 1781 eur z potrebných 3 tisíc na jej vydanie.

„Po 10 rokoch rôznych kampaní, komunikačných oddelení a konzultačných služieb som sa odhodlal napísať knihu. O politickom marketingu, o sociálnych sieťach a o tom, ako sa možno postupne prepracujeme k “digitálnej demokracii”. Celé to síce trvalo o rok dlhšie ako som si pôvodne naplánoval, ale jednak je to fakt makačka a po druhé, okolnosti niekedy človeku skrátka jeho plány zhatia. O to viac času som ale mal na prepisovanie a dopĺňanie, takže to vo výsledku dúfam bude stáť za to,“ uviedol Radovan Choleva na sociálnej sieti.

Radovan Choleva vyštudoval politológiu na Univerzite Komenského v Bratislave a ako novinár pôsobil najmä v tlačovej agentúre TASR a spravodajskej televízii TA3.

V roku 2009 pôsobil aj ako vedúci tlačového oddelenia bratislavskej župy, ale i ako komunikačný poradca starostky Starého Mesta, či ako šéf tlačového oddelenia SDKÚ-DS.

Spolu s bývalým novinárom Michalom Hlaváčom viedol agentúru Vrtieť psom a spolupracoval na politických kampaniach primátora Iva Nesrovnala, či prezidenta Andreja Kisku.

V minulosti bol i poradcom poslanca SaS Richarda Sulíka a v roku 2015 bol vo volebnom štábe strany Sieť.

V máji 2016 založil web newsfilter.sk, ktorý sa neskôr zlúčil pod web denníka N, kde funguje pod názvom Newsfilter Radovana Cholevu.

V roku 2017 Radovan Choleva pôsobil krátko v Slovenskej pošte, ako vedúci odboru komunikácie.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu