Popularita mobilného internetu neustále rastie aj na Slovensku-zdroj-pixaba.ycom
zdroj: pixabay.com

Počet aktívnych užívateľov mobilného širokopásmového internetu na Slovensku medziročne narástol o 622 tisíc. V roku 2014 sa v Slovenskej republike k mobilnému širokopásmovému internetu prostredníctvom svojho mobilného telefónu alebo iného prístupového zariadenia aktívne pripájalo viac ako 3,33 milióna užívateľov.

Z toho 462 tisíc užívateľov sa nepripájalo prostredníctvom mobilného telefónu, ale inými prístupovými zariadeniami, napr. z tabletu, či notebooku. Vyplýva to z údajov, ktoré mobilní operátori O2 Slovakia, Orange Slovensko, Slovak Telekom a SWAN poskytli Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ).

Ku koncu roka 2014 sa minimálne raz za posledné tri mesiace pripojilo k tzv. rýchlemu mobilnému internetu prostredníctvom svojho mobilného telefónu alebo iného prístupového zariadenia 3,33 milióna užívateľov.

Z uvedeného počtu malo oddelene od hlasovej služby predplatený prídavný dátový balíček viac ako 1 milión užívateľov, 928 tisíc užívateľov využívalo balíčkové ponuky zahŕňajúce hlas a dátový prístup a 462 tisíc užívateľov sa k mobilnému širokopásmovému internetu pripájalo inými prístupovými zariadeniami.

Ostatní započítaní užívatelia využívali mobilný prístup na internet bez predplatenia dátových balíčkov a platili len na základe preukázanej spotreby dát. Pri zbere dát bola použitá aktuálne platná metodika Európskej komisie.

Mobilný širokopásmový prístup na internet zahŕňa technológie tretej generácie (3G) a technológie vyššej rýchlosti (HSPA alebo LTE), technológie GSM/GPRS sa nezapočítavajú. Reportované sú len maloobchodné prístupy. Do počtu užívateľov sú zahrnutí len aktívni užívatelia. Užívatelia s obmedzeným prístupom na internet alebo len s e-mailovými službami nie sú zahrnutí.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu