Kúpa televízora patrí medzi väčšie investície, preto je pri jeho výbere dôležité zvážiť viacero skutočností a zodpovedať si niekoľko základných otázok. Prinášame vám niekoľko rád a tipov, vďaka ktorým bude rozhodovanie jednoduchšie.

Poradíme Ako si vybrať vhodný televízor
TV značky Philips (zdroj foto: Kharisma)

Televízor sa v dnešnej dobe nachádza už azda v každej domácnosti. Toto zariadenie dopĺňa obývačky a dotvára večernú atmosféru najmä pri sledovaní televízie. Slúži však aj na iné účely, napríklad na surfovanie po internete, sledovanie filmov či hranie hier. Pri kúpe takéhoto multimediálneho zariadenia je preto potrebné zvážiť, na aké účely sa bude používať.

Na trhu je v ponuke veľké množstvo typov televízorov a zorientovať sa medzi nimi môže zabrať viac času, ako ste si mysleli. Stačí si však odpovedať na otázku, aký výkon a funkcie od nového zariadenia očakávate  a pôjde to.

Aký signál, taký tuner

Jedno zo základných kritérií pri výbere televízora je ujasnenie si spôsobu, akým bude prijímaný a spracovávaný signál. Tuner je zariadenie umožňujúce príjem signálu a rozlišujú sa dva druhy. Televízny tuner pre pozemné vysielanie dnes nájdeme na väčšine televízorov. Pri káblovom vysielaní sa k televízoru pripája takzvaný set-top box. Ide o zariadenie, ktoré je potrebné pre sledovanie televízie ak je signál šírený optickým káblom. Ďalšou možnosťou je satelitný signál. „Pre prijímanie satelitného signálu je vhodné mať k dispozícii televízor so satelitným tunerom (DVB-S2), ktorý stačí len pripojiť k satelitnej anténe a signál sa ihneď prijíma,“ povedal Martin Gergely, vedúci obchodného oddelenia spoločnosti OKAY Slovakia.

Prepojenie televízora s internetom

Častých používateľov internetu určite potešia inteligentné televízory, takzvané SMART TV. Tie sú totiž vybavené možnosťou pripojenia na internet a vďaka tejto vymoženosti je pohybovanie sa v online prostredí naozaj pohodlné. Pripojenie tak umožňuje prehliadať videá či webové stránky a využívať zariadenie rovnako ako bežný počítač. Pokiaľ však internet neplánujete využívať, SMART TV je pre vás zbytočnou investíciou, myslíme si.

Sledovanie filmov vo vysokej kvalite

Pre tých, ktorí chcú sledovať filmy vo vysokej kvalite obrazu, by mala byť podstatná otázka súvisiaca s možnosťami zobrazenia na vysokej úrovni. Filmoví nadšenci sa totiž so štandardným rozlíšením neuspokoja. „Keďže obrazová kvalita DVD a Blu-ray filmov je až na príliš vysokej úrovni, je nevyhnutné, aby bolo pre správne zobrazenie použité minimálne Full HD rozlíšenie. Preto sa odporúča zvážiť kúpu Full HD televízora, ktorý podporuje 3D technológie,“ doplnil Martin Gergely zo spoločnosti OKAY, obchodu s elektrospotrebičmi.

REKLAMAadv.:

1 komentár

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu