Spoločnosť Penta Investments kúpila spoločnosť Centrum Holdings pod ktorú patrí portál Aktuálne.sk koncom roka 2014, následne sa v septembri 2015 stal novým šéfredaktorom Vladimír Kroupa a v októbri 2015 portál redizajnovali.  V pondelok 4. apríla 2016 odštartovala image kampaň pod názvom Papalášske rozprávky na podporu značky. Portál Aktuálne.sk je súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré vlastní skupina Penta. 

„Cez vymyslené rozprávkové príbehy ako napríklad O ideálnej mocivláde či O šikovnej tete Anke chceme spravodajský web Aktuálne.sk poziciovať ako nástroj verejnej kontroly. Poctivý, kritický a odvážny,“ povedal o kampani Marian Ivan, senior brand manager Aktuálne.sk.


Kampaň potrvá 4 týždne a pracuje so sloganom „My sa nenecháme uspať papalášskymi rozprávkami“ a pre portál Aktuálne.sk ju vytvoril Martin Bajaník z agentúry PEKNE & DOBRE, ktorý stojí napríklad za kampaňou Martinus.sk Knižná šifra, o ktorej sme už písali > pozri

Martin Bajaník sa podpísal napríklad aj pod koncept komunikácie kaviarne SHTOOR, alebo supermarketu „pre hipsterov“ YEME.

Aktualizované:

„Kampaň vznikala pomerne ťažko, lebo sme si dali ťažkú tému: odprezentovať snahu o odvážne spravodajstvo a zároveň urobiť kampaň výraznú. Mali sme niekoľko konceptov, ktoré sa nám páčili, ale neprešli cez právne oddelenie, čo sa žiaľ občas pri takýchto témach stáva. Musím ale pochváliť odvahu zadávateľa, ktorý hľadal možnosti, ako zrealizovať pomerne kontroverznú reklamu, hoci sme nakoniec zvolili menej konfliktný koncept. Na kampani sme preto pracovali niekoľko mesiacov,“ povedal pre Masmediálne.info Martin Bajaník z reklamnej agentúry PEKNE & DOBRE.

Kampaň Papalášske rozprávky odštartovala 4. apríla a bude nasadená formou televíznych, rozhlasových a kino spotov, ale i online bannerov a plošnej inercie v médiách vydavateľstva News and Media Holding.

Portál Aktuálne.sk odštartoval kampaň pod názvom Papalášske rozprávky - vizual printu
zdroj: News and Media Holding

 

print - Papalášske rozprávky, Aktualne.sk - obr. 1
zdroj: PEKNE & DOBRE
print - Papalášske rozprávky, Aktualne.sk - obr. 2
zdroj: PEKNE & DOBRE
vizual printu-kampan Aktuality.sk-O sikovnej tete Anke
zdroj: PEKNE & DOBRE
Aktualne.sk Papalasske rozpravky-print-Moslim
zdroj: PEKNE & DOBRE

Vizuály > pdf 

Vizitka kampane:
Kreativny riaditel / Arti director / Copywriter / Ilustrator: Martin Bajanik,
PEKNE & DOBRE
Animacia TV spotu: ENTER AD

V marci 2016 spustili image kampaň konkurenčné spravodajské portály, ako Aktuality.sk, ale aj jednotka na trhu, ktorou je SME.sk > pozri.

Všetky tri kampane patria medzi veľmi vydarené, pracovali na nich agentúry Core4 (SME.sk), Creative Department (Aktuality.sk) a PEKNE & DOBRE (Aktuálne.sk).

Čítanosť

Priemerný počet unikátnych čitateľov portálu Aktuálne.sk, podľa výskumu AIMmonitor, bol v roku 2016 (január až marec) mesačne viac ako 595 tisíc, pre porovnanie portál dosiahol v roku 2015 (január – december) mesačný priemer takmer 461 tisíc unikátnych návštevníkov (RU, Total).

Pre porovnanie dvojka na trhu, portál Aktuality.sk mal priemerný počet unikátnych čitateľov v roku 2016 (január-marec) mesačne viac ako 2 milióny 13 tisíc a v roku 2015 (január-december) dosahoval mesačný priemer viac ako 2 milióny 104 tisíc unikátnych návštevníkov (RU, Total).

Jednotka na trhu spravodajských portálov SME.sk mal v roku 2016 (január-marec) priemerný počet unikátnych čitateľov mesačne viac ako 2 milióny 146 tisíc, pre porovnanie v roku 2015 (január-december) dosahoval návštevnosť viac ako 2 milióny 309 tisíc unikátnych návštevníkov (RU, Total).

Citanost Aktualne.sk, Aktuality.sk, SME.sk v roku 2016, RU, Total, tabulka-Masmedialne.info, zdroj dat-AIMmonitor
Čítanosť Aktuálne.sk, Aktuality.sk, SME.sk v roku 2016 – RU, Total (tabuľka: Masmediálne.info, zdroj dát: AIMmonitor)
Citanost Aktualne.sk, Aktuality.sk, SME.sk v roku 2015, RU, Total, tabulka-Masmedialne.info, zdroj dat-AIMmonitor
Čítanosť Aktuálne.sk, Aktuality.sk, SME.sk v roku 2015 – RU, Total (tabuľka: Masmediálne.info, zdroj dát: AIMmonitor)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu