Dobrenoviny.sk, 8.9.2016

Spravodajský portál Dobrenoviny.sk je špecifický tým, že na ňom čitatelia nájdu len samé dobré správy. V stredu 7. septembra spustil web svoj nový responzívny, modernejší a vzdušnejší dizajn. Redizajn vznikal v spolupráci s online reklamnou agentúrou Marketinger. Redakcia od septembra sprístupní tiež väčšinu svojho obsahu priamo na Facebooku v rámci platformy Instant Articles.

„Dizajn vznikol na základe množstva meraní a testov, ktorým boli Dobré noviny v posledných mesiacoch podrobené. Získali sme cenné dáta o tom, ako čitatelia používajú náš web a vďaka tomu sa dokážeme lepšie prispôsobiť ich potrebám,” povedal manažér portálu Róbert Sedlák.

Dominantnú modrú farbu nahradila na portáli biela, ale zostáva i naďalej čiastočne zachovaná. Zmenili sa písmové fonty a web beží na novom redakčnom systéme CMS, vďaka čomu sa zobrazuje obsah rýchlejšie „podľa predbežných meraní na pingdom.com sa web dokáže načítať už za približne 1,6 sekundy, čo je väčšia rýchlosť, než u 79% testovaných stránok,“ doplnil Róbert Sedlák.

„Použiteľnosť a prehľadnosť webstránok, ktoré tvoríme, je pre nás vždy prioritou. Aj preto sa pri ich vývoji sústreďujeme na to, aby sa užívateľ dokázal na webe rýchlo a ľahko zorientovať a aby v čo najkratšom čase našiel presne to, čo hľadá. O to dôležitejšie to tentoraz bolo z toho hľadiska, že sme tvorili spravodajský web, pri ktorom je dnes rýchlosť a prehľadnosť doslova nevyhnutnosťou,“ povedal špecialista na použiteľnosť webstránok (UX) a zakladateľ agentúry Marketinger Michal Sučanský.

Spravodajský portál Dobrenoviny.sk, tvoria výlučne pozitívne správy a vznikol na jar 2012, na základe občianskej iniciatívy Dobré noviny do ktorej sa zapojilo viac ako 12 tisíc ľudí.

Podľa výskumu AIMmonitor portál Dobrenoviny.sk číta aktuálne v priemere mesačne viac ako 508 tisíc unikátnych návštevníkov (1-8/2016).

Porovnajte dizajn portálu pred a po redizajne:

dobrenoviny-sk-pred-redizajnom-pred-septembrom-2016
Dobrenoviny.sk pred septembrovím redizajnom (zdroj: Web.Archive.org)

 

Dobrenoviny.sk, 8.9.2016
Dobrenoviny.sk po redizajne, repre foto 8.9.2016

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu