Redaktori portálu Expres.cz pomocou aplikácie vo svojom smartfóne prinášajú čitateľom živé video vstupy zo spoločnenských akcií, napr. Čeští lvi, Andělé, alebo Česká Miss. Čitatelia tak uvidia exkluzívne zábery a rozhovory, atmosféru zo zákulisia, či afterparty.

„Využívame reklamných brejkov. Keď bežia spoty, my pokračujeme v prenose. To isté sa deje na konci relácie. Moderátor vyhlási novú miss a prakticky do minúty idú titulky. V tej chvíli náš redaktor vyťahuje mobil a nakrúca atmosféru v sále, rozhovory s víťazkami, alebo pohyb v zákulisí. Ponúkame čitateľom pohľad za oponou a ďalšie dejstvo, ktoré predtým nemohli vidieť. A samozrejme nespornou výhodou je, že sa celebrity pred mobilom správajú viac spontánne než pred kamerou,“ povedal šéfredaktor Expres.cz Petr Konečný.

Afterparty – Fashion Club Praha – Česká Miss 2016 | video: Expres.cz

Zábavno-informačný web Expres.cz  funguje v Čechách od 15. septembra 2015 a je postavený na novom trende zdieľania zábavného obsahu formou sociálnych sietí.

Redakciu nového webu tvoria redaktori Karen Mchitarjan, Kateřina Pifflová a hlavná editorka Barbora Koukalová, ale aj sociálni blogeri, z ktorých vznikajú názoroví vodcovia (angl. opinion leaders) a ich správy oslovujú veľké publikum. Správy teda tvoria a prinášajú hlavne takzvané “Facebookové deti”, ktoré trávia na internete veľa času denne. Čítaj viac.

Čítanosť portálu Expres.cz – porovnanie s konkurenciou:

citanost-ru-super.cz, blesk,cz, expres.cz,bleskove.cz,ahaonline.cz-februar 2016-tabulka Masmedialnr.info, zdroj dat-NetMonitor
čítanosť super.cz, blesk.cz, expres.cz, bleskove.cz, ahaonline.cz -február 2016 (tabuľka Masmediálne.info, zdroj dát: NetMonitor)

V Čechách napríklad reportér Českej televízie Ondřej Schneider prináša reportáže a živé video vstupy, vďaka smartfónu Apple iPhone, ktorý používa, viď. záznam od 2:47″ > pozri

„Nemožno prakticky už ani porovnávať novinársku prácu pred päťdesiatimi rokmi a v súčasnosti. Typografická klasika dávno vymizla, ťažko si dnes predstaviť gumenú matricu či olovenú sadzbu pri tvorbe tlačených periodík, jednoduchú rozhlasovú a televíznu či fotografickú techniku – o internete a on-line stránkach nehovoriac. Napriek tomu si myslím, že stále bude v strede činnosti týchto médií najpotrebnejší subjekt – človek. Novinár. Ten, ktorý musí  vytvoriť text, nahrať hlas, nakrútiť obrazový záber. Možno sa mu už nebude hovoriť „novinár“, pretože náplň jeho práce bude mnohostrannejšia, bude narábať s náročnými technológiami – ale vždy bude musieť niekto napísať vyslovené alebo vyobrazené slovo. On-line portály, webové stránky, najmä tie, ktoré mi prinášajú aktuálne informácie,  mám rád, maximálne ich využívam. Dokonca sa dosť často pristihnem, že som si nekúpil noviny…,“ povedal v rozhovore pre Masmediálne.info mediológ, profesor PEVŠ Andrej Tušer.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu