Na potráli iDnes.cz sa v tomto roku konal jubilejný 15. ročník charitatívnej aukcie kalendára Pirelli zameranej na podporu Masarykovho onkologického ústavu v Brne, dražbu zaštítila Nadácia Agrofert. Autorkou nového kalendára Pirelli pre rok 2016 je známa fotografka Annie Leibovitz.

Zberateľsky veľmi cenný, už takmer kultový kalendár nie je určený na voľný predaj a tlačí sa v limitovanom náklade, v tomto roku už v 43. edícii. Talianska firma Pirreli ho venovala do aukcie českého portálu iDnes.cz. V aukcii ho vydražil obdivovateľ fotografky Annie Leibovitz za 158 tisíc českých korún.

„Aukcia kultového kalendára na našom portáli iDNES.cz, ktorý tento rok získal už desiatykrát ocenenie Krištáľová lupa, je pre nás už tradíciou. Spoločne s našou korporátnou Nadáciou Agrofert ma teší, že výťažok z tohtoročnej dražby opäť pomôže onkologickým pacientom, “ povedala Miloslava Nováková, riaditeľka Corporate affairs mediálnej skupiny MAFRA pre Českú a Slovenskú republiku.

Autorkou fotografií pre kalendár Pirelli 2016 je známa fotografka Annie Leibovitz a tvárami kalendára sa tentoraz stali nielen modelky, ale napríklad blogerka Yao Chen, alebo tenistka Serena Williams, komička Amy Schumer, či výtvarníčka Yoko Ono, alebo rockerka Patti Smith.

Masarykov onkologický ústav v Brne použije získané prostriedky z dražby na nákup ožarovacieho lôžka pre svojich pacientov s akútnou leukémiou.

„Ďakujeme víťazovi aukcie aj všetkým ďalším, ktorí sa do dražby zapojili. Aukcia kalendára Pirelli má na iDNES.cz dlhú históriu a teší nás, že aj tento rok sme ju mohli redakčne podporiť a prispieť k dobrej veci, „dodal Tomáš Ventura, zástupca šéfredaktora iDNES.cz .

„Ide už o pätnástu dražbu kalendára Pirelli, prostredníctvom aukcií sa pre Masarykov onkologický ústav podarilo získať viac ako tri milióny korún. Teraz ústav potrebuje nové ožarovacie lôžko pre pacientov s akútnou leukémiou, ktoré im zaistia znesiteľnú polohu pri celotelovom ožiarení trvajúcom 40 až 80 minút. Jeho hodnota je 250 tisíc korún a boli by sme radi, keby ho výťažok dražby uhradil, prípadne jeho ďalšia časť mohla byť použitá na prístroje uľahčujúce onkologické vyšetrenie, “ povedal Zdeněk Vacl, marketingový manažér Pirelli Tyre Czech.

Najdrahšie sa kalendár Pirelli vydražil na iDNES.cz pred deviatimi rokmi, keď za jeho edíciu pre rok 2007 dal víťaz až 501 tisíc českých korún.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu