Portál na ktorom sa prezentujú a ponúkajú svoju prácu napríklad grafici, fotografi, marketéri, alebo online, či SEO stratégovia slávi 5 rokov od svojho založenia.

Za projektom stoja manželia Mirka a Gabriel Števkovci, ktorí chceli robiť veci inak a mať trošku viac voľného času a menej pracovať, ale zároveň aj byť tvorcom svojho života a mať zaň zodpovednosť – vznikol preto portál jaspravim.sk.

„„Keď človek skončí vysokú školu, nemá veľa peňazí a ani kontaktov a hľadá podnikanie, na ktoré netreba reálne veľa financií. Fabriku si založiť nemôže, kaviareň tiež nie. Aj my sme preto hľadali podnikanie, ktoré nie je náročné na štartovací kapitál,“ povedali Mirka a Gabriel pre SME.

Predajcovia a inzerenti si na jaspravim.sk ku dňu napísania tohto článku zarobili už viac ako 1 milión eur a projekt tak slávi úspech.

„Jaspravim.sk je priestor, kde každý môže zarobiť na tom, čo vie – pridať jednoducho zadarmo inzerát, ponúknuť celému Slovensku – svetu. Nepotrebujete na to ani živnosť ani dohodu, jednoducho pridáte inzerát. Nezáleží na tom, či máte trvalú prácu, brigádu, s jaspravim.sk môžete pracovať kdekoľvek ste a zarobiť na tom, čo robíte radi,“ povedali pre MediaWatch.Dog zakladatelia jaspravím.sk.

„Najväčšiu radosť máme z toho, keď vyplácame zárobky z predaných služieb našim predajcom, ktorí si zarobili vďaka tomu, že sme,“ dodali.

corporate-pre-trencianske-muzeum-silvia-kovacova
corporate pre Trenčianske múzeum, autor: Silvia Kováčová

Napríklad ak chcete kvalitnú grafiku, môžete sa obrátiť na Silviu, ktorá študuje na Vysokej škole umenia a dizajnu v Plzni a ešte popritom stíha aj spraviť grafiku pre záujemcov cez jaspravim.sk.

Alebo ak hľadáte šikovného programátora, Michael je ten pravý, popri štúdiu robí pre svojich klientov web stránky, špecializuje sa na WordPress, robí i úpravy, preklady, alebo zabezpečenie stránok.

Portál pre mikroprácu od svojho vzniku použilo už viac ako 100 tisíc ľudí. „Aj tieto čísla nás motivovali k tomu, aby sme ďalej napredovali a nezaspali na vavrínoch. Len pár mesiacov dozadu sme preto naštartovali nášho veľkého brata jaudelam.cz. Naši inzerenti sa tak nemusia „uspokojiť“ len so Slovenskom a ponúkať svoje služby a produkty môžu aj naším susedom,“ povedala Mirka Števková, zakladateľka jaspravim.sk.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu